Seçim sonuçları neden bu kadar geç açıklanıyor

Şimdi sandıklar 17 de kapandı. Sayılması 1 saat desen en geç 18:30 de her sandık sonucu biliniyor.

Şimdi ele x partisini alalım
Bu partinin sandık görevlileri en küçükten büyüğe doğru ana merkeze sandık sonuçlarını bildirmiyor mu ?

Mesela: a okulunun bulunduğu sandık sonuçları hemen ilçe merkezine
Bunlar toplanıp il merkezine
En son da iller toplansa zaten sonuç ortaya çıkıyor.

Çok mu zor bu ya ?
Basit matematik

180 bin ayrı sandık sonucu tek bir sisteme giriliyor.

1 sandık sonucunu 30 saniyede girsen 180 kişi aynı anda 500 dakkada girer. 6 saatten fazla.

Basit matematik.
  • himmet dayi  (25.06.18 00:00:13)
yanılmıyorsam aa, geniş bir çevrede iş yapıyor ve özellikle akp görevlilerinden aldıkları belgelerle iş yapıyorlar. çünkü her okuldan bu bilgileri almaları çok zor, o kadar çalışanı olamaz. akp'nin her yerde var olduğunu düşünüp chp'nin, ip'nin, sp'nin ya da hdp'nin de olmadığını düşünürsen diğer partiler, ysk'dan gelecek sonuçları bekliyorlar.

  • blue eyes white dragon  (25.06.18 00:00:29)
Her sandık 18.30'a kadar bitmiyor ki. Benim sandığın sayımı 19.40 gibi bitti mesela.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (25.06.18 00:06:16)
Benim sandıkta 8 e geliyordu bitti. Bu seçimde iki pusula vardı sayım zordu

  • eksi sozlugun tatli insani  (25.06.18 00:13:07)
350 oyun sayımı ve tutanakların hazırlanıp imzalanması yaklaşık 3 saat aldı benim sandığımda. 1 saat yetmez. Sonuçlar için sevinirlerken bürolara yeni teslim edilen sayısız oy çuvalı vardı.

  • desdenova34  (25.06.18 00:19:33)
yahu kardesim oylar teslim edilmesinin sayimla ne alakasi var
tutanak varsa sayim icin engel yok

  • technicalte  (25.06.18 00:21:45)
1 saatte bırak oyları saymayı, zarfların açılması tasnifi sürüyor neredeyse :) bizim tek sandıklı köyde oyların sayımı bitip yola koyulmamız 4 saatten fazlaca sürdü, toplamda 600 civarı oy sayıldı. Gerisini sen hesapla. Kaldı ki saat 11’e gelirken ilçe seçim kuruluna yeni gelen sandıklar vardı. Toplanan sayılan oylar daha yeni il seçim kuruluna gitmek üzere yola çıktı.

  • not sure if serious  (25.06.18 02:03:36)