En eski kıyafetiniz kaç yıllık

Takılar hariç giysi olarak en eski kıyafetiniz kaç yıllık?

Benim dagi'den aldığım pijama üstü 13 yıl olmuş hala ilk günkü gibi giydiğimi fark ettim.
10 yıllık bir kazağım var giyiyorum hala rengi falan ilk günkü gibi görenler kazagın güzelmiş diyo on yıllık diyemiyorum :) (kalite bir marka o da)

  • kablelvuku  (23.06.18 15:08:18)
85 ya da 86 yılında karaca'dan alınmış bir kazak var bende ilk günkü gibi diyemem fakat hala daha giyilebilir durumda. Bir de beni çok şaşırtan 2005te atlas pasajının içindeki bir dükkandan çok ucuza aldığım aldığım tshirt var. rengi soldu etti ama yırtılmadı, direniyor.

  • 10032007  (23.06.18 15:09:42)
Topmanden aldığım gri oduncu gömleğim 9 yılı doldurdu. Soldu tabii.

Quiksilver sweatshirtlerim ve topman tişörtüm 10 yıl. Delindiler pijama oldular.
  • i ve been mistreated  (23.06.18 15:18:45)
11 yıllık Jansport sırt çantam var, hala günlük kullanımda çok hor kullanmama karşın. Kıyafetlerim yok lise zamanından, kıyafet bedenim farklı çünkü.

  • buf-e kür  (23.06.18 15:33:56)
Ablamdan bana kalma 20-25 yıllık bir levi's 501 var. Hala severek giyiyorum. Bir de babaannemden kalma 50 yıllık bir yazma var, fular olarak kullanıyorum. Kendi satın aldığım ve hala giydiğim 10-15 senelik kıyafetler de var.

  • bego  (23.06.18 15:34:22)
2009' da Waikiki erkek reyonundan aldığim uzerinde 34 yazan gri tişörtüm. Hala hem disarida hem de evde giyerim.

  • Amaranta ursula  (23.06.18 15:36:02)
ikinci el olarak aldığım 50'lerden kalma fötr şapkam var. babamın 70'lerden kalma gömleği var kullandığım. yine aynı dönemden kalma kotu var, yırtıkları bulunuyor ama kullanıyorum halen. birinci el olarak aldığım ve hala kullandığım en eski şeyse 17 yıllık bir tişört olmalı.

ek: bir de randoseru'm var 2. dünya savaşı sonrası dönemden kalma ama 5 senedir falan kullanmadım onu.
  • misterturist  (23.06.18 16:13:49 ~ 16:15:32)
17 yıllık kahverengi bi fermuarlı kapuşonlu svitim var. İsmi zamanla "kutsal aba" oldu. Evde giyiyorum. Kış boyu giyerim. Hava soğukken içine bişeyler giyerim. Isındıkça içimdekileri çıkarırım. Yazın giyemiyorum malesef

  • megalomaniac  (23.06.18 16:47:51)
LittleBig den yaklaşık olarak 10 yıl önce aldığım yazlık bir tişörtüm var, hala yepyeni.
Yine aynı yıl Beyoğlu İş Merkezinden aldığım bir kumaş pantolon ve birkaç bluz var.
Onlar da hala yepyeni.

O yıl içerisinde farklı mağazalardan aldığım yazlık tişörtler ve badiler hala ilk günkü gibi sağlam duruyor. (Bunları ayrı olarak yazdım çünkü son 3 yıl hiçbirini giyememiştim aldığım kilolardan dolayı, bu yıl giyebileceğim.)
O lanet yıl yüzünden yıllardır yazlık alışveriş yapamıyorum.
  • mutekebbir  (23.06.18 17:16:53)
Lee cooper marka kazağım 20 yıllım ve yıpranma belirtisi yok

  • delicevat  (23.06.18 17:38:41)
Büyük halamın köy enstitüsünde ördüğü bir ceket var uzun etekleri işlemeli.en eskisi o.2005 te aldığım south parklı bir sweat var bir de 8 yıldır giydiğim polar sabahlık var,depresyon hırkam olur kendisi.

  • denef  (23.06.18 18:11:22 ~ 18:15:07)
bir tane taytım var 15 yıllık.
bir de kıyafetten sayar mısınız cübbem var o da 21 yıllık

  • dilemma of subscribtionability  (23.06.18 19:02:46 ~ 19:03:32)
ablamın lisede aldığı deri bir kemer var, 20-25 yıl olmuş alalı. kemersiz kaldığım bir zaman el koymuştum, hala kullanıyorum, bi 10 yıldır da bende.

şu an üzerimdeki tişörtü 2009'da almıştım bayılarak, çok orijinal bir hulk tasarımı var
üstünde, çok severim. biraz saldı kendini o yüzden salaş ortamlarda giyebiliyorum ancak ama olsun <3
starecat.com

2007'de adidas'tan aldığım yine çok orijinal bir kevin garnett tişörtü var, arkasında smaç yapan kevin figürü noktalarla tasvir edilmiş; celtics'e geldiğinde almıştım. bunu sokakta basket oynarken de giydiğim için baya kötü duruma geldi, sadece evde giyiyorum.
  • Bruce  (23.06.18 20:06:39)
Valla zamanında zayıflayıp 50 kg verdiğim için giydiğim eski bir kıyafetim kalmadı. Galiba, hatıra olsun diye bir hırka, bir de pantolonu saklamıştım. Eğer atılmadıysa onlar vardır herhalde. O da 8-10 yıllık falandır.

Edit: İnsan uzun yıllar sonra elbise almaya başlayınca, eski ürünlerin ne kadar kaliteli olduğunu bir kez daha hayretle fark ediyor.
  • skooma  (23.06.18 20:23:57 ~ 20:25:50)
18 yıllık jansport çanta
13 yıllık iç kısmı pert olmuş olsa da deri converse

  • poncikkurabiye  (24.06.18 11:53:26)