Nerede yazlık bakmalı?

Önceliğimiz İstanbul'a yakın yerler. En uzak Çanakkale ya da İzmir kadar olmalı.

Annem ve babam kışın büyük bir kısmını da geçirecek.

Dip dibe evleri sevmiyoruz, bahçeli ve özel alanımızın olduğu müstakil bir ev olmalı. Geniş aile için. :)

max 300 bin'e bu tanımlara uygun ev bulabileceğimiz güzel yerler nereler?

altınoluk-küçükkuyu tarafları güzeldir.

  • binder dandet  (21.06.18 15:17:31)
Seferihisar , sığacık.

  • dunyatuhaf  (21.06.18 15:29:08)
ev yazlık almak acayip detaylı bişey gözüktüğü gibi değil, zaten gözüktüğü gibi olmadığı için ileride sıkıntılar çıkabiliyor.

istanbula yakın yerler demişsin, bana göre bu dezavantaj.

yani aklıma haftasonları kaçamak yapılacak yakın bir yer gibi geliyor. bu ne demek, trafikte cebelleşmek demek.

cuma iş çıkışı başlar trafik tekirdağ çorlu şarköy, çanakkale hattı, erikli enez hatta çerkezköyün üst taraflarında karadenize kalan yerlere doğru, pazartesi sabahına kadar sürer.

1 saatte gideceğin yere 2-3 bazen 4 saatte zor gider gelirsin , rahatlayacağın 2 günü de giderken sinir stres, bir de dönmeden önce yaa yine trafiğe gireceğim diyerek tüketirsin.

bunun dışında eğer böyle haftasonları kaçamak yapmak için kullanılmayacaksa diğer yerlere bakmak tabii ki çok iyi.

bunu açıklarsan bir sonraki adıma geçebiliriz.
  • killerbee  (21.06.18 15:43:59 ~ 15:50:55)
killerbee doğru diyorsun. mesela yalova? feribotla falan geçilebiliyor.

  • nıç  (21.06.18 15:45:48)
haftasonu kaçılacak mı illa bunu yaz, diğer fikirlerimi yazayım.

  • killerbee  (21.06.18 15:46:12)
Bence izmir taraflarini düşünün. Hem uçakla önceden bilet alirsaniz trafik vs de ugraşmamiş olursunuz. Dikili, seferihisar vs.

  • eylul  (21.06.18 15:55:26)
trafik problemine hak verdim ama diğer yandan da havaalanına gidene kadar değil mi zaten istanbul trafiği diye düşünmüyor da değilim.

annem babam orada olur, biz kardeşler gelinler torunlar kuzenler falan haftasonu kaçamağı yaparız diye düşünüyoruz fırsat buldukça.

ikisinin de sağlık problemleri var ya istanbul'a ya da büyük bir merkeze erişimleri kolay olsun istiyorum.

kafa olarak da çok uzak gelsin istemiyoruz gideceğimiz yer :)

yine de önerilerinize açığım. f/p de önemli çünkü.
  • nıç  (21.06.18 16:10:02)
Marmara ereğlisine gel karşımızdaki ev satılık, komşu oluruz. Yol açıksa sol şeritten basınca 1 saatte geliniyor. Üç katlı geniş ev, bahçesi de geniş. Doğalgaz sitenin kapısına kadar geldi ama içeri girmedi henüz, yeterli abone olursa girecek.

  • loser blueser  (21.06.18 16:24:30)
o marmara ereğlisinin kesif şuh b.k kokulu atmosferi , o kekopaçi dolu cafeleri ; hele hele o çer çöp çakıl dolu plajın çamur rengi suyu ile tatlı tatlı oynaşması yok mu..?

  • killerbee  (21.06.18 16:48:27 ~ 16:50:00)
@killerbee hadi ya :(

  • nıç  (21.06.18 16:57:45)
Valla 10 yıl oldu yazlığı alalı hiç bok kokusu hatırlamıyorum. deniz boktan evet ona bişey demem.

  • loser blueser  (21.06.18 17:01:19)
sakarya'da karasu-kocaali taraflarına da bak derim, bir sürü sıfır dubleks müstakiller yapılıyor.

  • Bruce  (21.06.18 17:10:26)
yazlık; izmirden aşağıya doğru olan bölgeden alınır.
çanakkale veya balıkesirden yazlık olmaz.
altınolukta yaşamış birisi olarak söylüyorum.
tavsiyem datça olurdu.
ama siz istanbula yakın diyorsanız edirne taraflarına bakın daha iyi.
izmirde seferihisar. urladan bin kat güzel ama millet tutturmuş bir urla diye işte.
  • seyduna6687  (21.06.18 17:11:07)
nıç marmara ereğlisi plajı bu

www.ereglirehber.com

birde bunun kadar kadınlar plajı var.

yani marmara ereğlisi bu kadar bi yer.
  • killerbee  (21.06.18 17:19:33)