Google Chrome sekmeler arası geçiş yaparken sekmedeki siteyi yeniliyor

Uzun zamandır kullanmıyordum, bulunsun diye gene kurdum Google Chrome'u bilgisayarıma. diyelim 3-4 sekme açık, sekmenin birinde biraz fazla vakit geçirdim, diğer sekmeye geçtiğimde sanki o sekmeyi ilk defa açmışım muamelesi yapıyor, sayfa yüklemeye çalışmalar, sekmedeki sitenin kendini yenilemesi falan. Tamam her zaman olan bir şey değil de yani gene çok oluyor, ie da bile böyle bir sorun görmedim ben. ne malca bir şeydir ya, sinirle uninstall etmek üzereyim sizde de var mı böyle bir sorun? Nedeni ne olaki?

Sorun degil aslinda. 2 yıldır falan yapiyor bunu. Sanirim belli bir bekleme suresinden sonra o sayfa veri harcamasin diye pasife aliniyor.tekrar döndüğünüzde yeniliyor. Kaynak oturma organım. Daha bilimsel bir açıklaması vardir belki ama gozlemim bu yönde. Ben de sinir oluyordum.

  • veritaslibertas  (21.06.18 01:58:07)
Buna literatürde ram yetmezliği deniyor. Chrome kullanmak günde 15 tane ilaç yutmak gibidir, böbrek misali ram'i yorar da yorar...

Ram 4ün altındaysa doğal, 4'se idare eder, fazlaysa ayrı bir sorun var demektir. Tasarruf modu açık olabilir ya da ayrı bir şey, sıfırdan kurulum iyidir. Her şeye rağmen devam ediyorsa ram takviyesi ya da Chrome'u unutmak gerek.
  • Bruce  (21.06.18 02:09:54 ~ 12:05:58)
Ram kullanımından tasarruf etmek için yapıyor bunu, rahatsızsan şu linki kopyala yapıştır "chrome://flags/#automatic-tab-discarding" tırnak işaretleri olmadan. En üstte çıkan Automatic tab discarding disabled yapabilirsin.

  • 10032007  (21.06.18 02:10:08 ~ 02:11:12)
ram yetmiyor
firefox kullan o biraz daha az yiyor
bende 16 gb ram vardı bi ara onda bile 80 tane sekme acınca yenileme yapiyordu

pc specleri yaz upgrade onerelim
  • kingcyrax  (21.06.18 11:52:53)