Erkek için uzun saç

Saçımı uzatmaya karar verdim fakat nereden nasıl başlamalıyım bilmiyorum. Bakımını nasıl yapmalıyım? Arada bir kuaföre gideceğim zaman neler demeliyim bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arada berbere gideceğini biliyorsan yapacak çok fazla bir şey yok, bir tane şapka-bere alıp uzarken geçmek bilmeyen çileli dönemi bunlarla atlatırsın.

  • munir zeytin  (20.06.18 12:42:30)
düzgün uzunluğa gelene kadarki ara dönem saçın baya çirkin olacak. o dönemi arkadaşın dediği gibi yazın şapka, kışın bere ile saklayarak atlatmalısın.

  • pitjantjatjara  (20.06.18 13:14:10)
bence aynaya bakarak başla. viking torunu gibi bir görüntün yoksa hemen vazgeç. hayır zaten bir erkek saçını niye uzatır anlaması gerçekten güç. özellikle de esmer zayıf erkekler saçını uzatmıyo mu çıldırıcak gibi oluyorum.

neyse, yani dediğim gibi, izlandalı değilsen bence sen o saçları uzatma işini çok uzatma.
  • jason bourne seksapeli  (20.06.18 13:14:15)
1- çoğu insana yakışmıyor. sana yakışacağından emin ol.
2- bakımı çileli. özellikle kıvırcık ya da dalgalı bir saçın varsa.
3- illa uzatacaksan 3-4 ayda bir berberde uçtan 1 parmak kadar aldır.

bence boş ver.
  • zgrydn  (20.06.18 13:49:39)
berbere gidince kırıklarını al, uzatıyorum diyeceksin, o halledecek.
bir süre sonra yarım toplamaya falan başlayacaksın, ne kadar niyetli olduğuna bağlı olarak uzun aylar sürecek bir yolculuk, özellikle kulak üstlerinin kabardığı bir dönem var, sabır dilerim :)
normalde her gün duş alan birisiysen, uzun saç sonrası kurutma tarama vs gibi dertler geleceğinden üşenmeye başlayacaksın.
  • stanley weber  (20.06.18 15:20:03)
jason +1

uzun saç çok çok az erkeğe gerçekten yakışıyor. yuvarlak ya da zayıf bir yüzün varsa epey kötü durur. keskin hatları olan bir yüz lazım. aynı zamanda sakal da uzatırsan nispeten daha iyi bir görüntü elde edebilirsin.
  • pitjantjatjara  (20.06.18 15:22:54)
Bi tarafını kazıt diğer tarafı uzat bence punklu munklu.

  • selamun aleykum kitty  (20.06.18 15:31:26)
oncelikle soruyla alakasi olmamasina ragmen erkege uzun sacin yakisip yakismadigi konusunda yorum yapanlari bi kere dinleme. adam sacini uzatmaya karar vermis, bilgi edinmeye calisiyor. gurultu yapmayin lutfen.

ben 5-6 senedir uzun sacliyim, ne bir kere berbere gittim ne de oyle ekstra bir bakim yaptim. durum sac tipine gore degisir, mesela benim saclarim kuru ve kalin telli. dolayisiyla yikadiktan sonra durulanmayan nemlendirici sac yaglarindan kullaniyorum, iyi geliyorlar. aksine yagli saclarin varsa onlara gore olan sampuanlardan kullanarak ve saclarinin yag dengesini normalde tutacak bir aralikta saclarini yikayarak hayatina devam edebilirsin.

onemli olan bir diger nokta da sac uclarina iyi bakmak, bazi ufak urunler kullanabilirsin. duzenli berbere gidip kestirmek de bir cozum olabilir ama saclarinin uzama hizini dusurecektir. saclarini tararken narin davran, uclarini kirmamaya calis yeter. kuru kuru saclarini tarama, yikadiktan sonra ya da dus alirken taramayi dene. cok sicak suyla da yikama kafani, sac kokleri kendini saliyor, dokulme artiyor tararken. hafif serin bi suyla yikarsan daha da hizli uzarlar--tabii hasta olmamaya dikkat etmek lazim.

dedigim seyler ne kadar uzatacaginiza da bagli, belirli bir seviyede tutmak gibi bir fikrin varsa, duzenli olarak berbere ugramak dogru bir secim, ama benim gibi kic hizanda tutacaksan arada sirada kendin makasla da kesebilirsin.

son olarak demeliyim ki sabir istiyor. uzarken de uzattiktan sonra da. kolayliklar dilerim.
  • yasli ateist  (20.06.18 15:35:59)
Bir ara uzattim, hayatim iskence oldu. Ipek gibi saclarin falan yoksa cok sikintili is.

  • stavro  (20.06.18 17:26:11)