Sokaktan Kedi Sahiplendikten Sonra

bizim sokakta 3 adet yavru ve 1 adet anne kedi var. 2 adet yavru hareketli. 1 yavru çelimsiz ve anne de ilgilenmiyor. hatta çöpün yanında çöplerin arasında kalmış çıkamıyor. çöp dediğimde 2 -3 poşet. ağır değil.

sahiplensem ilk ne yapmak gerekir? veterinere mi götürmek mi? yoksa banyoda yıkamak mı? bir de tek bir kedinin aylık ne maliyeti olur?
teşekkürler.

veterinere götürmek en iyisi, hem böylece kedinin durumuna bakıp, seni de yönlendirebilir. aman sakın yıkamayın ya da şöyle şöyle yapın diye.

  • killerbee  (19.06.18 22:55:20)
Elinize alırsanız bi de veterinere falan götürürseniz anne hepten bırakır, yabancılaşır. Çok küçükse anneden ayrılınca yaşayamaz. Annesinden ayırmayın mümkün olduğunca.

  • megalomaniac  (19.06.18 23:00:16)
Aylık masrafı 50-60 lira, 100 lirayı geçmiyor benimkinin. Yavruyken aşı ve alet edevat masrafı oluyor. Kum, kum kabı, kürek, mama hepsi bir arada göze çok geliyor ama sonradan pek masrafı yok hayvanın.

Elinize alırsanız bakmaz diye bir şey yok. Kuş değil bu. Başkasının yavrularını bile alıp emziriyorlar. Geçen öyle bir yavru bulduk. Hafta içi götürüyoruz süt anne emziriyor. Hafta sonları insanlar bakıyor. Gözünü açamıyordu tosun gibi oldu. Annesinin emzirmesi en iyisi ama emzirmeyip kenarda bırakıyorsa göz kulak olun, alın eve.
  • Lim5  (19.06.18 23:03:33 ~ 23:06:48)
bu mamayı öneririm size hem ucuz hem kaliteli. size daha az yük olur maddi olarak.

eksisozluk.com
  • wonnka  (19.06.18 23:37:37 ~ 23:38:37)
Bonacibo +1 benimki de ondan yiyor 4 yıldır.

  • Lim5  (20.06.18 00:13:23)