Duyuru yedek hesabı

Bazıları sorularında "bu benim yedek hesabım" diyip gerçek hesaplarından yazmadıklarını söylüyor. Duyuruda bildiğim kadarıyla yeni hesap açmak için bazı kurumlara yardım yapmak gerekiyor. Bu kişiler bu yardımları yapıp yeni hesap mı açıyor yoksa çok önceden yedek hesap mı açmışlar?

uslu bir çocuk olursan sende şirinleri görebilirsin.

random zamanlarda yarım saatliğine, 1 saatliğine duyurunun alımlarının açıldığı oldu, o zaman aldılar.

diğer seçenek ise şu, zaten bu arkadaşların mevcut bir duyuru hesabı vardı.

üstüne sözlük yazarlığı hesaplarını da bağladılar. böyle böyle 2 3 hesabı oldu hepsinin.
  • killerbee  (19.06.18 16:47:07)
ben 3. nesil sozluk yazariyim (yani 2001 yillarindan falan olsa gerek) ama 10 yila yakindir kullanmiyorum eksisozluk yazar olarak. o hesabim anonim degil pek cok kisi taniyor beni (zirveler mirveler yapardik sozlukte hala var mi bilmiyorum), bu hesap ile nispeten anonim olmak hosuma gidiyor. ben bu hesabi aldigimda bagis olayi yoktu sanirim, ama seviyorum bu siteyi bagis da yapar alirdim hesap yani.

  • robokot  (19.06.18 16:51:04 ~ 16:51:25)
Senin dediğin yöntemle de oluyor. Bir de eskiden denildiği gibi yeni üyelik hep açıktı.

Yani duyuru ilk açıldığından beri duyuruya üyelik bağış ile olmuyor
  • kablelvuku  (19.06.18 16:53:48)
Ben hepsini bağışla aldım :)

  • sydney  (19.06.18 16:57:05)
Bagış ile olmadığı zamanları biliyorum, hatta şu an duyuru'da sözlükten uçurulmuş hesabım ile ilgili duyurular da var ama duyuru yönetimi o kişinin ben olduğumu kanıtlamam istediği için, mail baglantısı yapmamışım, istemediğim duyurular da duruyor.
@killerbee, random saatlerde açıldığını hiç duymamıştım, teşekkürler.

qsydney'i okuyunca açıkçası kaç tane duyuru hesabınız var diye de sorsam olurmuş :)
  • liberal  (19.06.18 16:57:56 ~ 16:58:35)
belirli bi zamanı yok, mesela bundan yaklaşık 1 - 1.5 sene önce

want2die duyuru açmıştı, duyuruya üye alımı açılmış diye.

baktım hakkaten açılmış, hafta arası saat sabah 10 gibiydi yarım saat bi saat sonra kapanmıştı.
  • killerbee  (19.06.18 16:59:47)
Ben de bağışla aldım.

Gerçi sebebi ilk hesabımı gerçek hayattan tanıdığım ve duyurucu olan bir kişinin bilmesiydi. Sonra onu da tahmin ederek öğrendi -kendisi ablam olur <3 :D
Sonra da almadım başka.
  • helena  (19.06.18 17:01:32 ~ 17:03:16)
@acemi, internette bedava bir hizmet alıyorsanız ürün sizsinizdir diye bir söz var. Sen para verip almasan da burası senin üzerinden de para kazanıyor.

@binder dandet, açıkçası para verme sorun değil de para yatırınca anonimlik kalktığı için rahat hissetmeyenler olabilir.

Esasında bir gün bütün rumuzlar mustafa sandal olmuştu, bunun gibi duyuruda bir gün herkesin nicki aynı olup kafamıza göre soru sorsak :)
  • liberal  (19.06.18 17:58:41)
ben de üye alımları ücretsiz açıkken girenlerdenim, bir hesabım daha var, sözlük üyeliğinden o da.

  • damla sakızlı dondurma  (19.06.18 18:26:15)
4. nesilim eskiden sözlük harici alım yapılabiliyordu sürekli açıktı o zamanlar 2002 senesi.

  • eja  (19.06.18 18:27:12)
yedek hesabım yok. sözlük hesabım üzerinden kullanıyorum.

bir kere uçurmuşlardı duyurudan. sonra bir soru için ihtiyacım oldu moderatöre ulaşıp açtırmıştım.

bağış yapar alırım çok lazım olursa.

bu arada "bura için 1 lira bile harcamam şahsen." diyen kişi neredeyse çoğu vaktini burada geçiriyor. 1 lira dahi etmeyecek bir yere vaktini harcıyor. vakti 1 liradan daha ucuzsa demek.

edit: noktadan sonra boşluk bırakmayan bizden değildir.
  • eeb  (19.06.18 18:29:55 ~ 18:30:53)