Kardeşimle ortak laptop alacağız, tavsiye verir misiniz?

12 yaşındaki erkek kardeşimle ortak laptop alacağız. Aslında ben kendime alacağım ama onun da oyun yükleyip kullanmasına izin vereceğim, ben çok fazla kullanmayacağım. Bir tek camtasia yüklerim muhtemelen.
O ise 3-4 oyun yüklemeyi düşünüyor. Hangileri olduğunu bilmiyorum, önemliyse sorup yazarım buraya.

1500-2000 arası bir laptop alsam zorlanır mı, 4 gb ram, 500 gb disk az mı olur mesela? (şu: PACKARDBELL TE69 PENTIUM N4200 1.10GHZ-4GB-500GB-15.6-INT-W10 NOTEBOOK)

Siz kullandığınız cihazları tavsiye eder misiniz?

1.10 ghz işlemcili bir laptop ile kardeşinizin hayal ettiği güncel oyunlar oynanmaz ya da oynansa da kanser eder.

O bütçe ile güncel popüler oyunların oynanacağı bir bilgisayar çok zor maalesef, kardeşinizi buna alıştırsanız iyi olur. Bütçenizin alabileceği laptop ile sizin işlerinizin hal olacağı ama yüksek güç isteyen oyunların oynanmayacağını söyleyin.

Ha yok bir kaç yılı eski oyunları oynarım derse sanırım sorun olmaz sanırım. Güncel piyasaya ve donanım özelliklerine sahip arkadaşlar daha iyi yol gösterebilirler.
  • John Bloor  (19.06.18 16:17:35)
Peki bunun 3ghz, olur mu sizce?
1.989 tl

Lenovo V110 Intel Core i5 7200U 4GB 500GB Freedos 17.3" Taşınabilir Bilgisayar 80V20191TX
link: www.hepsiburada.com
  • sessia  (19.06.18 16:29:57)
o fiyat aralığında bu bilgisayar oyunlar için biraz daha iyi sanki:
www.hepsiburada.com

  • gkhncnzdgn  (19.06.18 16:51:51)
Gkhn +1
O baktığın ikisi de olmaz baba çocuğun hevesi kursağında kalır yani.

  • Giovanni Pipitto  (19.06.18 16:55:03)
Bahsettiğiniz bilgisayarların günümüzde çıkan oyunları kaldırması mümkün görünmüyor. Eğer bilgisayarı oyun için de kullanacaksanız işlemciye değil ekran kartına önem vermeniz gerekiyor. Oyunları sorunsuz şekilde çalıştıracak ekran kartlarına sahip bilgisayarlar 3000 TL'den başlıyor.

1500-2000 TL ye bulmanız imkansıza yakın. O gösterdiğiniz bilgisayarlarla 5 yıl öncesine kadar çıkan oyunları oynarsınız.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (19.06.18 17:28:39)