Sürekli patlayan bisiklet lastiği için çözüm

Yazlık için aldığım gezi bisikletinin lastikleri, yollar toprak olduğu için dikenler vs şeyler yüzünden patlıyor. Lastikler 28 inch ama dağ bisikleti lastikleri gibi kalın değil. Daha çok şehir tipi olan ince lastiklere benziyor.

N’apsak da sürekli patlamasa?

Lastiği değiştirebilirsin, Schwalbe Marathon bu işlerin piridir. Biraz ağır içindeki ekstra katman dolayısıyla ama yol kenarlarında lastik değiştirmeye, yedek lastik yoksa bisiklet elinde kilometrelerce yürümeye değer mi karar senin.

Bir de lastiğin içine patlak önleyici sıvı enjekte edebilirsin. Ben Formula X marka olanını aldım, yol bisikletimin lastiklerine doldurdum henüz gık demedi. Anormal bir durum da (yalpalama, ses vs.) olmadı.
  • chicha  (18.06.18 15:30:57)
Bir de şu durum var. Lastik hava basıncı önerilenden az olursa daha sık patlıyor.

  • sbryldrm  (18.06.18 15:34:16)
slime diye yesil bir madde var. bir arkadasim hediye etmisti motosiklet icin ama gereksiz geldi yanimda tasimak. bisiklette de kullanilabiliyor. ama dengeyi bozuyor diyen de var.

1 litrelik sisede, hic acilmadi. bir kuruma kafaniza gore bir bagis karsiliginda verebilirim dusunurseniz.
  • jimicik  (18.06.18 16:19:48)
Tubeless lastikler daha az patlıyor diye biliyorum. Daha pahalıdır ama

  • glamdr1ng  (18.06.18 18:31:18)