Hukuki Soru

Akp'li bir milletvekiline Twitter üzerinden hakaret ettiğim iddiası ile hakkım da 18 Mayıs açılış tarihli hakaret davası açılmış. Yakalama kararı ile ifadem alındı ancak 29 Haziran tarihli duruşma var. Bu duruşmaya mutlaka gitmelimiyim? Bu duruşmadan karar çıkar mı? Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ediyorum.

ilkine gitmezseniz ikincisine polis zoruyla götürülüyorsunuz. ilk duruşmadan bir şey çıkmayabilir ama buraya daha çok detay verebilirseniz eğer daha iyi sonuçlar alınacağını düşünüyorum. mesela ne yazmıştınız ?

  • wonnka  (18.06.18 15:37:43)
Bir avukatla görüşmenizde fayda var.

Ne yazdınız bilmiyorum ama hakaret/küfür tarzı bir şeyse, araya birilerini sokup, özür dileyip davayı geri çektirin.

Duruşmadan ne çıkacağı seçimlere bağlı...

.
  • kartallar yuksek ucar  (18.06.18 16:05:08)
ilkine gitmezseniz ikinci duruşma tarihi için hakkınızda zorla getirme çıkarırlar. kendinizi avukatsız da savunabilirsiniz fakat ettiğiniz hakaretin mahiyetine göre avukat tutmanızda fayda var.

çok büyük ihtimalle, yine hakaretin mahiyetine göre, ya ceza verilmesine yer olmadığına dair karar ya da HAGB (hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı) verebilirler.
  • principlei  (18.06.18 16:31:34)
avukata mutlaka danış

mutlaka gidene kadar hakarete yaratıcı bir kılıf arayın

bir arkadaşım O.Ç yazmıştı. hakim sormuş O.Ç niye yazdın diye... Osmanlı Çocuğu demek suç mu demişti... yırttı :))
  • lupelius  (18.06.18 20:18:03)