Almanya’da yurt ve karşı cins

Merhabalar,
Temmuzdan Eylül’e kadar leipzig’de yurtta kalacağım da (studentwohnheim), merak ettiğim küçük bir husus var, bilenler yardımcı olsun lütfen (tahminlere de açığım):
Şimdi kalıcağım odaya tek kişilik oda demişler ve başka bir odada kalacak başka bir kişiyle tuvalet ve banyoyu paylaşacağız (sadece ikimiz). Yani tek bir odanın içinde (apartman da denilebilir tabiri caizse) 2 farklı oda olacak. Acaba karşı tarafın karşı cins olma olasılığı nedir (dikkat ediliyor mudur cinsiyetlere)? Bu durumu istemediğime dair bildirimde bulunsam değiştirirler mi odayı?

Istemiyorsaniz soyleyin onceden.

  • Traveller  (17.06.18 19:17:44)
almanya'da böyle birşeye dikkat edeceklerini sanmıyorum.

  • kumulatifvergimatrahi  (17.06.18 19:24:58)
Cinsiyet ayrımı olmaz hiç, başka odaları varsa oraya geçersiniz yoksa yapacak bir şey yok

  • vhs kaseti  (17.06.18 19:33:59)
şu an almanya'da böyle bir yurtta kalıyorum, bizim kattaki 10 banyodan 2'si farklı cinsiyetlerden kimseler tarafından paylaşılıyor. diğer katlarda da bildiğim kadarıyla durum benzer. yani dikkat ediyorlar ama her zaman değil, bence de önceden bildirirsen iyi olur.

  • mezzosprite  (17.06.18 19:38:52)
2010-2011 yıllarında almanya'da öğrenciydim, benzer bir yurtta kaldım, böyle bir şeye dikkat edildiğini hatırlamıyorum.

  • roket adam  (17.06.18 19:54:07)
Toplamda iki kisiyse %99 aynı cinstendir. Eger üc kisilik apartman olsaydı ve onlar kadın-erkek bir ciftse, oyle basvurup beraber kalıyor olabilirlerdi. Komsularınız da aynı katta karısık olacaktır. Ekstra basvuru ile degistirmeniz mümkün oluyor genelde.

Bir yıl yurtta kaldım, üç senedir de üniversitedeyim, kaynak duyum değil yani.
  • buf-e kür  (17.06.18 22:59:59 ~ 23:01:23)