Ince'ye hic guvenmiyorum

Kime oy verilir? Aksener de baraji gecemez gibi geliyor. Kaldim bir dusundum kisacasi.

ilk turda istediğine ver, ikinci tura zaten biri kalabilir, kalana ver.

  • cedex  (17.06.18 08:58:30)
İyi Parti barajı geçecek. Akşener ikinci tura kalır mı orası muamma. Ben Meral Hanım'a oy vereceğim ancak ikinci tura Muharrem Bey kalırsa da üzülmem. Low energy sıfatından oldukça uzak biri. Oyunuz karanlık tarafa yaramasın yeter ki.

  • taktikmaktikyokbambambam  (17.06.18 10:29:01)
İnce'nin neyine guvenmiyorsunuz? Mal varlığını da açıkladı, daha ne yapsın? Esprili esprili laf da sokuyor. Yeri geliyor Chp yi de eleştiriyor. Meral Akşener'in şimdikinden bir farkı yok. Esmeli,gürlemeli, egolu tavırları var.

  • geçerkenugradım  (17.06.18 10:49:33)
Darkside of the Force, dışında istediğine ver. Ayrıca Meral Akşener barajı kesin geçer.

Muharrem İnce de güvenilmez bir adam değil ki ya,
aslında bak Habertürk’e çıktığı programı tavsiye ederim. Ama elbette bunlar kişisel görüşler olduğu için yalnızca öneride bulunuyorum.

Ama dediğim gibi, Akşener barajın altında kalmak bir yana ikiye bile katlayabilir barajı.
  • helena  (17.06.18 10:53:37)
Aynı kişi tarafından yönetilmek istemiyorum diyorsanız muhalefete ya da %10 barajını geçmesi muhtemel partiye vermelisiniz.

  • rakicandir  (17.06.18 10:57:03)
Kimse de dememiş ki iyi partinin baraj sorunu yok. İyi parti %9 oy alsa bile ittifak içinde olduğundan milletvekili çıkaracak.

Başkanlık seçimi için diyorsanız, ilk turda merale basın istiyorsanız. İkinci turda oy vermeye giderken şunu düşünün; hangi aday daha kötü?
  • oekuklu  (17.06.18 10:59:38)
başgan ince olsun, iyi parti meclise girsin diyenlerdendim. sigortasız öğretmen çalıştırma olayından sonra birden soğudum ince'den. koray aydın yüzünden iyi partiye de temkinliyim aslında.
koskoca memlekette dürüst politikacı kalmamış.
her şeye rağmen ilk tur akşener, ikinci tur kim geçerse reyisin karşısına diyorum.
  • g7mor  (17.06.18 11:18:13)
ilk turda erdoğan dışında kime istersen ver, fark etmez. ikinci turda da en çok oy alan iki aday arasından tercih yapmak zorundasın, çıkışı yok.

  • babilbaligi  (17.06.18 11:30:37)
Aynı görüşteyim
Adam hem Kemalist hem dindar hem Kürtçü hem milliyetçi hem laik hem de kamuda başörtüsü serbest olacak diyor... herkese pembe boncuk dağıtan adama güvenilmez...
Siyasetçilere zaten güvenilmez...
Ben bu seçimde oy atmaya gitmedim. Yurtdışındayım zaten hiç takip bile etmedim konsolosluktan mesaj falan gelmişti açmadım
  • benaslindayohum  (17.06.18 11:47:45)
@benaslindayohum Oy atmaman kotu olmus ama :/

  • perfectum  (17.06.18 11:55:14)
Neden?
Sorumluluk hissetmeyeceğim işte... sevmiyorum hiçbirini...

  • benaslindayohum  (17.06.18 11:56:34)
Istesen de istemesen de tayip karsisinda en guclu aday Ince. Yani tayibe vermenin senin icin bir secenek olmadigini varsayarak soyluyorum, guvensen de guvenmesen de rasyonel hareket Ince'ye vermek.
Ilk turda adi tayip olmayan herhangi birine basip ikinci tur olursa da ikinci tura Ince kalacagi icin Ince'ye basacaksin. Hicbir aday babanin oglu degil zaten, guvenmuyorum diye bu kadar korkma.

  • stavro  (17.06.18 12:02:16)
Cidden sinirleniyorum @benaslindayohum gibi tipler yuzunden..ulkenin bok cukurundan cikamamasinin en buyuk sebebi sizsiniz.lanet olsun ki sizin gibi herseyden sikayet edip hicbir sey yapmayan insanlar yuzunden karanlik icinden cikamayan bizleriz..aaa dogru di mi siz yurtdisinda yasiyodunuz size dokunan yoktu..ama kendi ailesini arkadaslarini bile dusunmez bunlar.artik biseylerin degismesini gercekten yurekten istiyorsaniz digerlerine sans vermekten baska sansiniz yok.

  • astrid  (17.06.18 12:07:54)
akşener bildiğim kadarıyla (fox tv yayınında idi sanırım) başkanlığı kaldıracağım dediğimde mitinglerde, halk ne zaman diye soruyor, somut, net tarih istiyor, güvence istiyor, bunu fark ettim, bu sebepten en kısa bir zaman olmak koşuluyla net tarih belirleyeceğim diyen tek lider. sırf bu sebepten oy veririm gönül rahatlığı ile. zaten verecektim perçinlendi öyle diyeyim.

tabii bilinmez ama sanki ince'de, ülke maddi manevi çöktü, enkazı kaldırınca geçeriz tatamen eski sisteme, hele işler bi yoluna koyulsun, zaten herkese eşit mesafedeym başkanım ama iyi başkanım zaten bütün muhalefet liderlerinden yanıma yardımcı koydum vs vs diyip vazgeçmeyeceğini düşünüyorum, daha doğrusu öyle bir his var, bu konuda ikna olmadım.

rte karşısında elbette hiç düşünmeden ince derim, ikinci tura kalırsa oyumu atarım. ancak her fırsatta sağ oylarını almak için, bakın ben kuran kursuna gittim, ben bayramlarda babamla kurban keserim vs vs. laflar etmesi, biraz ucuz populizm. (mantıklı bir strateji olabilir ama samimyetine gölge düşürdüğüne inanıyorum) meral akşeneri kesinlikle daha samimi buluyorum.

ama dediğim gibi, ikinci tura ince de kalsa akşener de kalsa ikisine de düşünmeden oy veririm.

ayrıca iyi parti kesinlikle barajı geçer. ben iki seçimde de iyi partiye oy vereceğim. ikinci turda da ince-akşener ikilisinden kim kalırsa ona.
  • wilhelmwasmuss  (17.06.18 12:08:33 ~ 12:09:39)
Oy verirseninz gecer, boyle bir kisir dongu yok cunku.

Bir daha tekrarlamakta fayda var bu secimin sonunda ya onlar ya biz. Baskanlik sistemi adi altinda bir adamin iki dudagina bakmak istemiyorsaniz, ki bu adam dinci ve fasist biriyse, bi zahmet karsidaki en guclu adaya oy verin.

Ben bu secimi keskin bir viraj olarak goruyorum, ya donecegiz ya da uzun vadede fena bir carpisma bizi bekliyor.
  • bruceandwayne  (17.06.18 12:52:33)
iktidarın aynı görüşte olmadığı herkesi terör örgütü vs. gibi söylemlerle susturduğu bu günlerde İnce'ye hiç güvenmiyorum söylemi pollyannacılıktan başka bişi değil. kim ne derse desin bir trend yakalandı ve ilk defa bu kadar yükseldi muhalefetin sesi. bu trendin karşısında bir şekilde durmanın anlamı yok.

  • guest9999  (17.06.18 13:03:15)
siyasetciye guvenilir mi zaten? oyle bir dunya yok. turkiye'de de yok, kanada'da da yok. yukselmek icin hepsi eser miktarda populistce ve yapamayacaklari seyleri soylemek zorundalar (halkin egitim seviyesine gore) durust bir sekilde yukselen politikaci olamazsin. gecmiste soylediginden cark etmemis bir politikaci bulamazsin dunyada.

kim senin cikarina calisacak gibi gozukuyorsa ona oy verirsin, veya onun isine gelecek sekilde stratejik oy verirsin.
  • robokot  (17.06.18 13:09:07 ~ 13:10:14)
Bu yurt disinda yasayanlar da ayri bir artist. Isvec'te yasayip hicbir aday Isvecli siyasetciler gibi vaatlerde bulunmuyor diye Turkiye icin oy kullanmamak ayri bir sacmalik.

Neyse konuyu acan icin soyluyorum. Iyi Parti'nin, Saadet Partisi'nin ve MHP'nin baraj sorunu olmayacak. Ittifak icerisinde olduklari icin ittifak yuzde 10'u gecince bu partilerin de baraj sorunu olmuyor. Herhangi bir ittifak icinde olmadigi icin baraji gecip gecemeyecegi tam olarak belli olmayan tek parti HDP.
  • Traveller  (17.06.18 13:37:03)
bu arada muharrem ince ne yapar ne yapamaz bilemem. ama iki gün önce taa 2006'da yazdığı kitabı buldum ve okudum. Bu adam Türkiye'nin eğitim sorununu çözer diyorum.

4 yıl için de yeter zaten...
  • babilbaligi  (18.06.18 10:47:29)
hmm diğerleri çok güvenilir, en azından samimi adam ben ince'ye vercem oyumu.

  • for day to break  (18.06.18 10:50:11)