Rouccatane türü ilaç tedavileri?

Beni herkes terk edecek olsaydı bile bu sivilceler terk etmezdi o derece kanıksadım artık ve uzun süredir ilaç kullanmadım. Son dönemlerde yaz gelmesiyle güneş filan iyice kötü yaptı. Şimdi hazır okullar da yokken tedaviye başlasam olur mu yoksa yaz ayında olmaz mı? 6 ay filan sürüyormuş fakat o süreçte eğer zihni hafızayı ya da dikkati etkiliyorsa sınavlar finaller için sıkıntı olacak. Kullanıp da bu tür zihni yan etkiler yaşamış olanlar var mı? Ayrıca 6 aylık tedavi sonrasında sivilceler kesin bitiyor mu?

6 ay kullandim Roaccutane. 20. yasimin ilk aylariydi. Korkunc yan etkileri var. Cildi inanilmaz kurutuyor mesela ama sivilcelerden kurtuldum. Kuzenlerim de kullandi. 3 farkli donemde kullanmisti kuzenimin biri o hala da gecirememisti mesela. Ama Roaccutane icip de sivilcelerden kurtulmayan kisiye cok az rastladim.

  • dapda  (15.06.18 09:10:46)
Doktorlar sonbaharda başlamayı tercih ediyor. Gerçi benim tedavi uzun sürünce yaza da sarkmıştı ama ilk aylarda güneşe daha az maruz kalmak gerekir tabii. Dediğim gibi sonbaharda başladım yani tüm okul yılı boyunca kullandım, hiç problem olmadı zihinsel yorgunluk vs gibi, o sene en yüksek notlarımı almışım hatta. Yan etkiler çok abartılıyor. Kullan yani, mis gibi olursun.

  • glutamin  (15.06.18 09:40:40)
Yan etkiler herkeste farklı olabilir. Ama kesin olacaklar var. Mesela dudakların kuruması kesin. Bende kısa bir dönem göz kuruması oldu doktor damla verdi kullanmadım bile geçti kendiliğinden. Başka bir yan etki yaşamadım. Üniversite sınavına hazırlandığım sene eylül ayında başladım, üniversite sınavından sonra bitti sanırım. Üniversite sınavında iyi bir derece elde ettim. Derslerime bir yan etkisi olmadı.

Sivilceler geçti. Artık tek tük çıkıyor stresli olduğum zamanlarda. Hayvani sivilceler çıkmıyor yani. Azcık sivilce izleri kaldı ama ona başka ilaç kullanmak lazım.
  • thewhitewolf  (15.06.18 15:31:21)
Kesin bitmiyor. Nörolojik yan etkiler yaşamadım ama çok fazla kas eklem ağrısı çektim. Yazın başlamanı tavsiye etmiyorum. Güneş derini kavurur. Sonbaharı bekle, ilkbahara doğru bitirirsin. Ben Ocak'ta başladım, Ekim'de bitirdim. Yazın o kadar güneş kremine rağmen çok kötüydü. İnanılmaz bir sıcak bastı, saç diplerim bile kavruldu.

  • Lim5  (15.06.18 19:24:12)
1,5 ay dayanabilmiştim, aşırı derecede fiziksel ve psikolojik yan etkisi olduğundan kullanmayı bırakmıştım. hala sivilce izlerim var. tekrar kullanmayı düşünmüyorum, uzun vadede ciddi etkileri olduğunu duymuştum. karaciğer hastalıkları ve kısırlıl gibi...

  • ezkaza  (16.06.18 04:18:30)