Suriyelilerin dukkan acip vergi vermeden isletebildikleri doru mu?

Kesin bilgi var mi?

doru.

  • mahone  (12.06.18 22:15:41)
Bence bu bilgiyi veren ancak bizi işletir. Suriyeliler de vergi veriyorlar. Trafik cezası ödüyorlar vb. vb.
Evet yanı başımda olan şeyler bunlar. Suriyelileri sadece maddi konularda dikkate almamak gerek.
Suriyelileri insan yerine koymadan düşük ücretle çalıştırıp paralarını vermeyen bizleri konuşmak lazım aslında.
  • 1adam  (12.06.18 22:19:38)
Doğru ve yeni değil. Yıllar önce Gaziantep'te görmüştüm birkaç tane. Adam sadece dükkan açmış, levha mevha hak getire.

Ama acemi +1
  • skooma  (12.06.18 22:26:16)
Simdi vermeleri gerekiyor da vermiyorlar mi yoksa devlet bunlardan vergi almiyor mu? Mesele bu.

  • stavro  (12.06.18 22:27:07)
İzmir'de yanlışlıkla girip Suriyelilere ait olduğunu anlayınca çıkmak istediğim ama ayıp olur diye vazgeçtiğim bir yerde kardeşimle beraber kişi başı hayvan gibi büyük tavuk döner ve tabak dolusu patates yiyip, içecek olarak da ayran alıp 10 lira ödemiştik geçen yaz.

  • taktikmaktikyokbambambam  (12.06.18 23:25:10)
Kesin bilgi su.bir isyeri actiklarinda normal turk vatandasi gibi vergi levhalarini alip ticaretlerini yapiyorlar.onlara yonelik bir kayirma yok.bizim esnaflar gibi vergi odememe yolunu tercih edebilirler ama devletin bu konuda bir tesvigi yok.herkes gibiler.

Plakalarin tamamida saa ozel koduyla resmiye cevrildi.

Inanabilecegin tek dogru olay ise cogunluguna verilmis olan halk bankasi kartlari.bunun dagitiminida hukumet degil wfp-world food programme yapiyor.aile birey sayisina gore yardim rakamlari var.buna ek ayni kartlara afad ta 50 lira gibi bir ekleme yapiyor.wfp nin sayfasinda yardim bilgileri var.

Kesin olan tek durum su.belki bir gun kamplarda kalan aileler geriye donerler yada iskana tabi tutulabilirler ama buyuk sehirlere yerlesmis olanlarin cogu artik burali ve suriye bir gun duzelse bile geri donmeyecekler.
  • duptıs  (13.06.18 01:33:05)