her yerden bi hayalet cikmasi

belli bir cevrede yasiyoruz, az cok herkesin en azindan simaen tanindigi. sevgilimin her yerden eski iliskilenmeleri cikiyor. saatlerdir 3 mt uzagimda zamaninda yatip kalktigi biri var. dun bir baskasi vardi. basetmekte cok zorlaniyorum. tavsiyeye ihtiyacim var.
hissettigim kiskanclik degil. neden bu kadar cok insanla iliskilenmis, neden bu kadar insan tuketmis. son 8 yildaki en uzun iliskisi birkac ay ama surekli insan girip cikmis hayatina. bunu ahlaki biyere cekmek istemiyorum ama basetmek icin anlamaya ve kabullenmeye ihtiyacim var. yardim edecek fikirleri beklerim efendim.

yasi 41 bu arada

sizin ilişkiniz ne kadardır devam ediyor? son 8 senede kimsede bulamadığı şeyi sende bulduğu için böbürlenebilirsin mesela. ya da sende de bulamadı mı, içten içe o hayaletlerden biri olmaktan mı korkuyorsun?

ahlaki açıdan olmasa bile kişiliği açısından ipucu verir bahsettiğin durum, ayran gönüllülükle açıklanabileceğini de sanmıyorum. sormayı denedin mi adama, kendince bir açıklaması vardır belki. bizim söyleyeceğimiz değil de onun söyleyeceği şeyler içini rahatlatacaktır. "kıskançlık değil de, insan sormadan edemiyor, sence neden bütün ilişkilerin böyleydi" gibilerinden sorabilirsin. 30'lara kadar "normal" ilişkiler yaşayıp sıkıldı belki? ya da farklı aydınlanmalar yaşadı? rahatlamak için sorman gerektiğini düşünüyorum yani.
  • Bruce  (12.06.18 20:36:49)
Bu insanları kendin tesadüfen mi öğrendin, yoksa o mu sana anlatıyor? O anlatıyosa sıkıntı, o hala onlarla görüşüyorsa selamlaşıyorsa yine sıkıntı.

Kendin öğrendiysen de bununla baş etmek fazla zor değil, sonuçta artık seni seçmiş.
  • megalomaniac  (12.06.18 22:24:39)
Büyük ihtimal o kadar çok eskiden bir kısmı da "özel" kişinin onlar olduğunu sanıyordu. Ama değiller. Bence sıradaki olmaya hazırlanın. Tabi bunu yaparken kıskanç öfkeli olmayın, rahat olun, mutlu mutlu o anın tadını çıkartın

  • KaraSakall  (13.06.18 12:15:12)
Çevremdekilere sordum. gelen cevaplardan birisi şu;

"Kişinin ilişkileri kısa süreli devam ediyor ise zaten kendisiyle de ilişkisi uzun sürmeyecek. Bu kadar düşünmesin, ayrıca hayatımızda bu güne gelinceye kadar bişeyler yaşadık, birileriyle tanıştık ettik. Küçük yerde uzun süre yaşamış olmanın getirdiği bu sürekli eski ilişkilerle karşılaşma sonucu olağan."
  • matrix  (13.06.18 21:48:55)
Çevremdekilere sordum. gelen cevaplardan birisi şu; (2)

"İnsanları kendi değer yargılarımıza göre yargılayamayız. Belki uzun ilişkiye inanmıyor? Veya daha başka biçok sebebi olabilir. Sebebini öğrenip gerçekten yardım edilebilecek bir durum varsa ona odaklanılabilir veyahut hoşlanmıyorsan ve bu senin için sorun oluyorsa o kadından uzak durursun. Kendin için onun hayatını değiştirmesini bekleyemezsin."
  • matrix  (13.06.18 21:50:28)
Seni anladığımı düşünüyorum, gerçekten baş etmesi güç bir durum. Sevgilim inanılmaz sosyal bir insandır ve çok da sevgi kelebeğidir. Ben pek değilimdir. Sosyal olmasında sıkıntı yok, dengeliyoruz birlikte oldugumuz vakitlerde. Laaakiiiinnn sosyal çevresindeki hemcinslerimin azımsanmayacak bir kısmı eski sevgilisi ya da takıldığı ya da bişiler olcakmış da olmamışcısı falan. :/ Hatta nasıl unuttum eski karısı da var. Ve yine hatta bunu söylemeden edemeyeceğim iş seyahati yüzünden eski karısında kalmışlığı da çok. Pek karışmıyorum bu durumlara ama arada bazı olaylar oluyor (sosyalleşme leş hale gelebiliyor) tepemin tası atıyor. Hani şimdi bir tayfa türedi ya medenilikten(!) ne yapacaklarını şaşırdılar hah o tayfadan çok insan var çevresinde. Kardeşim dediği hatun boynundan şap diye öpebiliyor falan vedalaşma maksatlı. Aslında güveniyorum, güvenmesem ben o kadar da medeni(!) değilimdir, ayrılırdık. Ancak bazen gerçekten zorlanıyor insan. Zaman zaman tahammül sınırı zorlanıyor insanın doğal olarak. Ben de entry girecektim de vazgeçmiştim. O kadar çok insanı da geçtim, olabilir hayatta öyle dönemler, herkesle bu kadar samimi arkadaş olarak kalması kendisi için iyidir belki ama benim için zor. Yani olabildiğince kendime odaklanmaya kendi sosyal hayatıma özen göstermeye çalışıyorum. Az bişi arkadaşım var zaten, ondan da az dostum. Ama yoruldum be!

  • zuppa  (26.07.18 22:11:56)