Staj görüşmesine giderken ne giysem?

21 yasinda ogrenciyim. Yaz staji icin bilişim firmasi tarafindan gorusmeye davet edildim ne giyecegimi bilemiyorum şu an. İnternetten firma ici fotograflari buldum herkes kot tisort takiliyor fakat arkadasim is gorusmesine siyah kumas pantolon beyaz gömlek gitmem konusunda israrci. Ne olursa osym is gorusmesine resmi gidilmeli diyor. Otobusle gidecegim icin rahat bir seyler giymeyi dusunuyordum ama kafam karisti nasil giyineyim ben?

Edit: Birde neler sorulur neler konuşulur bu gorusmelerde ilk defa gidecegim biraz heyecanlıyım.

görüşmede resmi giy, işi kaptıktan sonra kot tişörte geçersin. iş için niyetinin ciddi olduğunu gösterir resmi elbise

  • serbest gezen koala  (12.06.18 17:01:11)
Arkadasin hakli, bizim ofiste de kiyafet oldukca serbest, tum kolu dovmeli adamlar filan var ama is gorusmesine gelenler hep takim elbise ile gelir. Gorusmede giyecegin sey, ofisin kiyafet yonetmeligine gore secilmez, olabildigince resmi giyinirsin.

  • fortisvita  (12.06.18 17:01:44)
bence dediğin gibi bir yerse siyah kumaş pantolon ve beyaz gömlek fazla özenmiş gösterir seni. Kot olmasa da kanvas pantolon ve spor şık bir gömlek giyebilirsin. casual tarzda gitmen yeterli olacaktır yani.

  • ozgurlukarayan  (12.06.18 17:02:06)
gömleğe gerek yok ama açık renkli sade ve şık bir bluz iş görür, altına kot giyme yeter. kotla gitsen işe alınmazsın diye bir şey yok ama stajyer seçerken zaten dikkat edilecek çok bir şey yokken en azından görüntünün iyi olması sana avantaj sağlar.

  • Bruce  (12.06.18 17:02:09)
Smart casual giyinin

  • senolll  (12.06.18 17:05:42)
Erkekseniz. Mavi gömlek (Oxford vs ), siyah pantolon, ve mümkünse Vans vs olmayan şık bir bir ayakkabı.

  • westblack  (12.06.18 17:11:30)
Cinsiyet kadın bu arada belirtmeyi unutmusum.

  • ceann deas  (12.06.18 17:13:32)
Kumas pantolon ok ama beyaz gomlek olmaz. Guzel, sik ve hos bi gomlek giyin. Guzel yakali bi bluz olabilir.
Elbise olabilir (omuzlar kapali)

  • kuehles blondes  (12.06.18 17:17:38)
kadınsanız işiniz çok daha rahat bence, kravat takıp gereğinden fazla resmi gözükme gibi bir derdiniz olmaz. Bence düz beyaz bir gömlek, siyah/lacivert/camel bir kanvas ya da kumaş pantolon giyebilirsiniz. kot giymeyin lütfen, işe başladıktan sonra giyersiniz. Babet ya da çok kısa topuklu bir ayakkabı giyebilirsiniz. Şunun gibi:

www.trendyol.com

Bunlar günlük hayatta da giydiğimiz şeyler sonuçta.

Bu arada çalışanların hepsinin kot t-shirt takıldığı doğru. Benim kardeşim(erkek) de çok yakın zamanda bir bilişim firmasına staj görüşmesine gitti. Biz ısrarla takım elbise giy kravat tak diye baskı yaptık ama "saçmalamayın" diyerek hepimizi savuşturdu:) Güzel bir canvas pantolon ve gömlekle gitti, stajı da kaptı sorun olmadı:)
  • unionall  (12.06.18 17:34:57)
Sorularin cogunu onlar sorar zaten. Ise alinirsan ne tur projelerde calisacagini vs sorabilirsin.

  • fortisvita  (12.06.18 17:41:01)
Mavi bir şeyler giy, olumlu intiba yaratır genelde.

Açık mavi gömlek + lacivert ya da siyah kanvas tarzı (ya da kot kumaşından) pantul fazlasıyla iş görür +1

Şunun gibi mesela: s22.postimg.cc
  • i m cool with that  (12.06.18 17:41:13 ~ 17:44:08)
Benden de açık mavi gömleğe bir + geliyor. Üzerine uyumlu bir ceket ve kumaş pantolon ve yüksek olmayan topuklu bir ayakkabı. Bence gömlek böyle bir şey olsun www.bluemaize.net
Başarılar dilerim.

  • istedim sadece hicbir yere gitme  (12.06.18 17:57:27)
Ben siyah dar kot, çizgili balıkçı yaka bluz, şeftali rengi önü açık bir gömlek ve topuklu botla gitmiştim. Ve işi aldım.

Bi başkasına siyah askılı üstü yeşilli mavili desenli bayağı günlük vintage bir gömlek ve mavi stiletto giymiştim. O işi de aldım ama kabul etmedim.

Bi görüşmeme daha 2.kombini giydim sanırım. Kot konusunda pek katılmıyorum arkadaşlara siyah kot giyilebilir bence, ama elbise daha risksiz de olabilir. Alanım moda benim bu arada o yüzden daha "relax" olabilir durumlar.
  • dedi ayca  (12.06.18 18:53:13)
Mobildeyim editleyemiyorum; alanım moda olsa da büyük firmalara gittim bu arada. Mavi, Lcw, Penti ve bi de ihracat, iç piyasaya (Beymen, Network vs) tasarım+üretim yapan bir firmaydı

  • dedi ayca  (12.06.18 18:57:12)
Smart casual en iyisi

  • rusyalı kozmonot  (12.06.18 20:08:26)