sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz?

ya da hangi işi yapmak isterdiniz, ben çevirmen olmak isterdim son kararım.

Evet

  • mahmut29  (11.06.18 20:01:14)
hayır beden öğretmeni veya sporla ilgili bir iş yapmalıydım.

  • mikahakkinen  (11.06.18 20:03:02)
sevdiğim "iş" yok, sevdiğim bir şeyi para karşılığı yapmaya başlayınca artık sevmemeye başlıyorum. zaten işi sevmeye gerek yok, işemeyi seviyor muyuz? hayır ama zorundayız, iş de öyle. asıl önemli olan bez takıp altına işemektense düzgün bir klozet bulmaya çalışmak, hatta mümkünse ısıtmalı falan olsun.

soruya cevap da verelim: sevdiğim değil başarılı olduğum işi yapıyorum. başarılı olunca sinir stres olmuyor, o zaman sevdiğim şeyleri yapabiliyor oluyrorum.
  • Bruce  (11.06.18 20:08:15 ~ 20:12:55)
Evet.

  • hayirsiz  (11.06.18 20:35:17)
çevirmenim, çevirmen olmak istemezdim piyasanın şartlarından ötürü. 50 tl yi almak için bile çirkefleşmek durumunda kalıyorsunuz bazen. Siz neden çevirmen olmak isterdiniz?

  • geçerkenugradım  (11.06.18 20:44:52 ~ 20:45:26)
Fotoğrafçı olmak isterdim, böyle National Geographic'te fln fotografçı olup boynumda fotograf makinemle dünyayı gezmek isterdim.
Mesleğimi çok isteyerek seçtim, yine olsa yine seçerim. Ama (8 yıldır) yaptığım işten bazen o kadar nefret ediyorum ki, lotodan para çıksa kendimi bir kurtarsam, bir daha hayatımın sonuna kadar boya görmek istemiyorum. Evet boyacıyım.

  • pati  (11.06.18 20:50:29)
sevdiğim şirkette sevdiğim işi yapıyorum.

  • facebook  (11.06.18 20:54:54)
Çevirmen olmayı neden isterdim insanlar arasında, iletişimde köprü vazifesi görmek heyecanlı olurdu diye düşünüyorum.

  • for day to break  (11.06.18 21:00:20)
Bruce, ben işemeyi çok severim ama dediğin gibi uygun yere.

  • for day to break  (11.06.18 21:01:57)
Tam olarak sevdiğim işi yapıyorum işin zorlukları elbette var mutluyum

  • basond  (11.06.18 21:21:16)
Evet ama iş olmasını sevmiyorum. Yani hobi olarak yapsam daha iyi olurdu. Haftada 22 gün full time değil. O zaman ayakların geri geri gitmeye başlıyor.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (11.06.18 21:30:41)
Hayatımdan çok memnunum, hiçbir sorunum yok ama küçüklükten beri hep psikolog olmak istemişimdir. Üniversite tercihleri sırasında ailenin ittirmesiyle yazmamıştım. Aklımda yer eden bir şey değil ama yani "ulan psikolog olmalıydım ben, kahrolsun dünya" demiyorum.

Psikolog arkadaşlara selam. Havalısınız lan.
  • cay koy geliyorum  (11.06.18 21:56:14)
İşimi seviyorum. Ama ah şu insanlar bu kadar leş olmasa...

  • Delay Fuze  (11.06.18 22:06:24)
İşimi severim ama asıl natgeo'da kasırga kovalayan kameraman olmak ya da turistik bir şehirde hostelde çalışmak isterdim. Eskiden de vatman olmayı çok istemiştim.

  • japon askeri  (12.06.18 00:19:49 ~ 00:20:48)