tmci biri icin ygs-fen calismak mantikli mi

merhaba,

5 sene once tmden sinava girip tmde 3bininci olmustum, sozelde bin kusur.

Simdi tekrar sinava hazirlanmaya karar verdim, 2 aydir ara ara calisiyorum sinava, bu aralar da yogun calisiyorum malum cok az kaldi.

Mat1 ve Mat2'de konulari hatirliyor sorulari cozebiliyorum, lakin hiz konusundan emin olamiyorum.

Edebiyat sorularindan biraz korktum, bir tanesi 4 puan ve yanlis yaparsam epey buyuk bi kayip. Henuz bitmedi edebiyat az kaldi. Fen Lisesi cikisliyim, fenim iyiydi, calismam 20 net uzerinden 15 yaparim gibi. Lakin zaman kaybi olur mu, bunun yerine Lys calismak mi mantikli emin olamiyorum. 20 net 15 puan getiriyor fen-ygs'de bu arada.

Fen'i son bir hafta zaman kalirsa soooooyle bir baksam mi acaba?

Kendi donemimde fenden baya yuksek net cikarmistim ama pisman olmustum calistigima (2012) cunku bana puan getirisi cok az olmustu netim yuksek olsa da.

Fen yerine daha fazla mat2 calismak falan mi mantikli?

Hedefim ilk 10 bin. Bana onerileriniz nelerdir?

Bakma. Fen dediğin fizik, kimya ve biyoloji sorularından oluşuyor. Zamanın yoksa kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. Sene başında çalışsam mı deseydin, kesinlikle evet derdim. 15 puan, 15 puandır. Diğerleri kötü gelirse seni fen bile kurtarabilir.

  • dissendium  (10.06.18 19:02:25)