tayyo niye surekli muhtarlari cagiriyo

muhtar bile olamaz manseti yuzunden mi?

Bir is arkadasim vardi; muhtarlara akademisyenleri sikayet ettigi donemde "Sikayet etmesini anladim da, niye muhtarlara? Ne yapacak muhtar bana, ikamet mi vermeyecek?" derdi.

Soyle bir teorim var, kaynagim popom tamamen. Bence biraz daha yerel kontrol saglamaya calisiyor olabilir. Yani, kim muhalif, kim degil; bunu en iyi komsularin bilecegini dusunerek ispiyon makami olarak muhtarlari belirlemis ve muhtarlari kendine cekmeye calisiyordur belki. Ileride muhtarlara birtakim yetkileri vererek muhalif sindirmeye calisacak olabilir.
  • aychovsky  (10.06.18 07:44:29 ~ 07:45:49)
Dinlemiyorsunuz. Gozunuz kor, kulaginiz sagir. Karsit gorusu dinlemiyorsunuz. Dinlemediginiz icin de anlamiyorsunuz.

Ince'nin mitinglerine gitmeyin demiyorum, gidin. Ama arada Erdogan'in mitinglerinde ne olmus ona da bir goz gezdirin.

Erdogan daha yeni, CNN Turk - Kanal D ortak soylesisinde muhtarlari niye cagirdigini, planlarini tane tane anlatti. Gercekten merak eden acar Youtube'dan izler. Ufak bir spoiler vereyim: Cumhurbaskanligi bunyesinde Muhtarlar Daire Baskanligi diye bir birim var.

Dusmanini tanimadan savasa girmek kadar buyuk bir ahmaklik yok. Gecmis olsun Turkiye.
  • gormemisin oglu  (10.06.18 08:16:40)
birader bi soru soralim dedik anamiza sovmedigin kaldi
gazete okumuyorum tv izlemiyorum miting izleyecek kadar bos vaktim de yok
aklima geldi sorayim dedim buna cevap vereceksen ver yoksa az otede oyna
  • hordes of chaos  (10.06.18 08:48:09)
Her mahallenin ispiyoncusudur muhtarlar. He bunlar tabi tayibbe direkt söylemiyor ama ilçe başkanları va sürekli takip eder muhtarları. Çıban başı var mı yok mu diye.

Ayrıca üstteki arkadaşa da cevap vermek isterim. Senin mantığında kapatalım duyuruyu. Google var ne de olsa.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (10.06.18 10:53:56)
Niye çağırdı bilmiyorum da ispiyon falan saçmalamayın yahu. Küçük şehirlerde neyse de istanbulda üst komşu birbirini tanımıyor muhtar mı hakkımızda bilgi toplayacak. Onunla uğraşana kadar zaten o eforla sosyal medya hesaplarımızı falan inceleseler on kat bilgi çıkar. Çağırmasının bir sebebi muhtarların daha halktan görünmesi olabilir. Hani monşerlerle değil sizle muhatap oluyorum gibi.

  • mahmut29  (10.06.18 12:21:20)
Bizim muhtar pederin samimi arkadaşı. Bir tane de komşu var adam fetöden firariymiş (sonradan duyduk). Neyse bir gün babama bu komşuyu sormuş. İkisi de fetöcü olduğunu biliyor ama firar mevzularını bilmiyor. Babam demiş bilmiyorum epeydir görmedim.
"Ya ben epeydir evlerini takip ediyorum ışık falan yanmıyor. Birşey mi oldu acaba? Polisi arasam mı?" Demiş. Aklınca nabız yokluyor işte.
Sonra geçen sene ikamet belgesi için muhtara gittim. Telefonda konuşuyor. Kurduğu cümle şöyleydi ben girerken içeri: "ben bu zamana kadar kimseyi şikayet etmedim. Ettin diyen yalan söyler. Ayrıca etmek gibi bir hakkım da var. Fetöcü bunlar sonuçta." diye konuşuyordu.
Beni görünce apar topar kapattı.
Muhtarlara bence böyle bir misyon yüklenmiş.
  • ismira007  (10.06.18 19:13:10)