Yeni elemanla anlaşamıyoruz

Isleri iyi kotarmama ragmen yeni eleman aldı müdür. Ben de ses etmedim belki vereceği yeni işler vardır simdi almayın desem onları da bana yıkar diye. Neyse geldi bi oryantasyon yaptım ama teşekkür etmeyi birak yılan gibi bakıyor. Bi de bunun yüzünden masam değişti karışıklı alakasız bir yerde oturuyoruz. Motivasyonum düştü yani. Neyse anlaşırız dedim 1 ay olacak iş falan yaptığı yok makyaj ve yemekten baska bi halt yapmıyor. Master nikli yazar şöyle yazmış: hiçbir bok bilmeyen, eğitim seviyesi "ortalama" olan kimi insanlar kendilerini öyle bir pazarlayacaklar ki olanlara inanamayacaksın. üst yönetime yalaka, iş arkadaşlarına yukarıdan bakar tavır içinde olacaklar. sürekli ne kadar iyi iş yaptıklarından bahsedecekler, krediyi hep kendilerine toplayacaklardır. bu kişiden 20 kat daha bilgili ve zeki olabilirsin, bir anlamı yok. o kendini pazarladı, sen mütevazi kaldın. o terfi edecek, senden daha çok para alacak ve senden daha çok değer görecek.

Bu eleman tam olarak böyle. Bu gidişle ya kafa atacam ya da isten çıkacam. Ne yapayım müdüre bunu diyim mi nasıl bi yol izleyeyim.

bir işveren soylecegim su ki olarak yapman gereken isine gucune bakmandır, patron belli ki seni yedeklemek istemis. akilli bi patron iyi elemaninin gitmesini istemez, iyi bi elemansan rahat ol, degilsen iş aramaya başla.

  • technicalte  (10.06.18 04:02:52)
@tech iyi bi elemandım. Genel müdür onayıyla bu elemanla karşılıklı oturmak durumundayım bu durum sürdükçe performansım nasıl olur bilmiyorum. Daah geçen gün müdür durduk yere genel müdür senden çok memnun falan dedi ben de senden çok memnunum dedi. Teşekkür ettim icimden de ben mevcut durumdan memnun degilim dedim.

  • her gece aç  (10.06.18 04:09:43)
Bişey deme hemen bu işe ihtiyacı olabilir, hayatının kötü bir dönemi olabilir, alışma süreci kendince sancılı sürüyor olabilir vs. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ayrıca, bariz bir saygısızlığı yoksa eğer sen de o yokmuş gibi davran. Çalışma rutinini bozma.

  • denef  (10.06.18 04:13:23)
abi senin ne hissettigini emin ol en iyi ben anlarim
bir degil cok kez basima geldi
master cok hkali ozetlemis resmen
sen sadece isini yap
cok gicik olursan amirine guzel bi dille onunla karsilikli oturmaktan rahatsiz oldugunu belirt
ama sadece isini yap
isini yapmayan dusunsun bunlari
  • hordes of chaos  (10.06.18 06:23:54)
özgüvenini kır onun. patronun kim oldugunu göster.
yaptığı işlerin doğru olmadığını söyle, iş yapmadığı zamanalar "elinde ne iş var şimdi" de, elinde iş yoksa "hııı tamam o zaman şunu yap" de. kendini vasıfsız hissetsin. zaman içerisinde sana yalanmaya başlayacaktır.

tavizsiz bir şekilde bu dediklerimi düzenli olarak yap. yaptığı hiçbir işi beğenme, söyleyecek mutlaka bir lafın olsun.
  • tchuck  (10.06.18 10:31:46)
Oncelikle sakin ol sampiyon.

Birak onlari mudurun dusunsun sen sana verilen isleri yap.

Ayrica master nickli arkadas bariz sacmalamis.

Ozel sektorde her zaman liyakata bakilir. Terfi edenleri cekemeyenler kendini mutlu etmek icin boyle dysunce tarzlari gelistiriyor. Calistigin firma senin oraya sagladigin faydaya, ne kadar para kazandirdigina bakar.

Hasetce, haince, icten pazarlikli, onyargili dusunmeyi birak isine odaklan. Yeni ise baslayan arkadas yardim istedikce ona yardjmci ol. Unutma, o senin yukunu hafifletecek.
  • insanlik icin buyuk bir adim  (10.06.18 11:35:26)