Canakkale'ye Gidelim mi? Neresine Gidelim?

Merhaba seyyahlar,

Evdeki yogunluktan dolayi bunaldik biraz, Istanbul'a yakin ve de hic gormedigimiz icin Canakkale'ye gidesimiz var.

Sizce gidelim mi? Kafa dinlemelik sakin nerde kalmaliyiz?

Kendimi sizin tavsiyelerinize biraktim, ne derseniz o :)

not: arac var, mesafe problemimiz yok.

Benim çok hoşuma gitmişti Çanakkale. Pek gezme fırsatım da olmamış ama. Kesinlikle tatil planlarım arasında.

Biga'da benim yerime bi biga tostu yiyin. Lapsekiye gidin. Asos ve Behramkale'de çok önemli.

Bir de mutlaka peynir helvası!
  • kablelvuku  (09.06.18 13:04:01)
Ahlat Ağacı'nı mı izlediniz :)

  • farabi  (09.06.18 13:19:56)
@farabi valla izlemesek daha hevesli olurduk gitmek icin :D kuyumcuyu falan gorursek mazallah moralimiz bozulur simdi ahaha

gecen yaz annemler gitmisti cok begenmisler bir de yakin olmasi cezbediyor acikcasi.

s.a. diyip merkeze dalmaktansa nish bi yeri varsa oraya gidelim diyoruz o yuzden size bir sorayim dedim.
  • brkylmz  (09.06.18 13:23:56)
Ezine'de bir çok yer çok sakin ve denizi güzel. Eylül başında bir ziyarete gidip, denizini sömürmüştüm, kimse yoktu, yüzerken başınızın üzerinden kırlangıçlar geçiyordu. (bkz: Kumburun Köyü) : www.visitcanakkale.com

  • buf-e kür  (09.06.18 14:11:40 ~ 14:11:59)
bu hafta kömür limanı'na gittik. 6-7 çadır vardı. ama şimdi okullar kapandığı için daha kalabalık olabilir.tek gece kamp yaptık.

sonra oradan çıkıp şehitlik anıtı'na gittik. yolda suvla'dan şarap aldık. eceabat'tan yukarı çıktık anıta doğru. oralara gitmediyseniz gidilebilir.

çanakkale merkez için bir şey söyleyemiyorum.
  • nodrap  (09.06.18 14:27:00)
Yaa, 23 senedir Gelibolu’ya gidiyoruz gerçekten enfes, Saroz körfezi tarafında Güneyli, çadır kampı tarzı isterseniz söylendiği gibi Kömür limanı, Çanakkale merkez tarafında Güzelyalı, Dardanos. Altarnetif olarak Asos. Gerçek sakinlik Bozcaada. Ama mutlaka şarap seviyorsanız Eceabat’ta Suvla’ya uğrayın.

  • Tersidüzükilec  (09.06.18 15:06:40)
@ Tersidüzükilec

istanbul'dan once merkeze gidip truva'yi falan gorup arabali vapurla karsiya gecip karsi tarafi gezsek mantikli midir?
  • brkylmz  (09.06.18 15:15:56)
Hiçbir şey yapmasanız bile gelin bir gün Çanakkaleli gibi yaşayın.
Sabah şakir'de kahvaltı yapın, öğlen leon'da boğaza karşı bira için, akşam üstü Güzelyalı'da yüzün, akşamına da boğaza karşı bı rakı balık yapın.
Miss. Bu program pazar rutinimizdir.
  • yasasin yemek yemek  (10.06.18 03:31:13)