Yakin arkadasla yasanan problem hakkinda

Biz bu arkadasla bir seyahat mi yapsak diye konustuk. Ben ona tur programi gonderdim sonra malum euro uctu diye turdan vazgectik. Tursuz gidersek nasil olur bir butce cikarmak lazim vs diye konustuk konu kapandi. 2 gun sonra baska bir arkadasimizla birlikte konusurken o arkadas buna daha yeni bilet aldin dedi. Orada anladim ki baska ortak arkadaslarimizla plan yapmis ayni yer icin. Haftaya gidiyorlar. Vay be darbe oldu bu dedim. Sen de gel vs dedi. Yok size iyi yolculuklar diyip konuyu kapattim.

Aradan 2 hafta gecti hala konu hakkinda herhangi bir sey soylemis degil. Ben onun yerinde olsam bak sen de dusunuyordun gelir misin vs derdim bilet almadan. Ustelik gidecegi kisileri ben de taniyorum. Biraz kizdim biraz da kirildim. Yakin arkadasim diyemiyorum artik. Bazen de abartili mi tepki veriyorum diyorum. Sizce?

Belki euronun yukselisi onu sarsmamistir sandigin kadar? Seni sarstigi icin de seni tercih etmemis olabilir. Sonucta insanlar tatili relax ve mutlu hissetmek icin yapiyorlar, seninle oyle olamayacagini ongormus olabilir?

Seni kibarca, hatta sinsice :D ekarte etmisler. Tepki de veremezsin cagirdik diyecekler cunku. Bence seni dislamislar uzgunum.
  • perfectum  (07.06.18 14:43:59 ~ 14:48:10)
bana yapılsa ben de kötü hissederdim.

  • the last  (07.06.18 14:48:08)
abartı değil ben olsam ben de bozulurdum. yakın arkadaş diyosun sonuçta. ama o konuşmuyorsa konusunu açmazdım, tavrım da değişirdi.

  • elorelia  (07.06.18 14:48:27)
Kendisi dedi once pahali diye ve tursuz gidiyorlar. Maddi durumlarimiz ayni.

  • rusyalı kozmonot  (07.06.18 14:48:44)
@rusyali Tatil fikri kimden cikmisti? Seni gecistirmek icin bahane uretmis olabilir. Realist yaklasiyorum, umarim kirici degildir senin icin.

  • perfectum  (07.06.18 14:49:44)
@perfectum hep konuşurduk farkli yerleri bu yaz gidelim diye. Bu ulkenin onerisi ilk benden cikti. Sonra o gidip digerlerine teklif etmis. Yaklasimin kirici degil aksine abartip abartmadigimi ogrenmek istiyorum.

  • rusyalı kozmonot  (07.06.18 14:52:12)
@rusyali Oneri senden geldigi icin ekarte etmek adina bahane uretmis olabilir. Daha once birlikte tatil yaptiniz mi? Gerci yakin arkadasim diyorsun illa ki yapmissinizdir. Onlarin frekansina uygun olmama ihtimalin var mi? Sence diger arkadasiyla daha mi iyi anlasiyor? Bunlari bir dusun derim. Ama kendini suclayici sekilde degil, durum analizi yapabilmek adina.

  • perfectum  (07.06.18 14:55:01)
goz gore gore adilik yapmis, yakin arkadasliktan cikarirdim kendisini

  • kamyonsans  (07.06.18 15:10:29)
Arkadaş ağır puştmuş.

  • noluyo yaa  (07.06.18 15:16:02)
Ben olsam arkadasligimi bitirirdim öyle birisiyle.
Yani acik acik sen de gel diyebilirmis.
Agir ayip etmis.
  • chitosan  (07.06.18 15:29:05)
görünüşe göre arkadaşında bir problem var.

hala arkadaşınsa da sende bir problem var.

hiç öyle kibar naif falan olmaya gerek yok. senin sandığın kadar yakın arkadaşın değilmiş. tatile gitmeyi teklif etmişsin, yeri beğenmiş, maddi gücünün de yeteceğine karar vermiş ama seninle gitmek istememiş, kimi çağırdıysa onunla gitmek istemiş.

yani o senin için yakın arkadaş olabilir ama sen onun için yakın arkadaş falan değilsin. hatta böyle göstere göstere götlük yapabiliyorsa bence sen onun arkadaşı bile değilsin.

sorry bro, dost acı söyler.
  • jason bourne seksapeli  (07.06.18 15:29:05)
valla ben yakın arkadaşım diyebiliyorsam şayet çat çat noluyo amk göt müsün olm? diye söylerim yani.

  • baharat  (07.06.18 15:36:47)
Ben de bozulurdum, benle gitmek istemiyordun da bunu niye yüzüme söylemedin derdim.

  • Tutkun  (07.06.18 16:20:40)
bazen farkli gruplarla takilmak insana daha rahatlatici geliyor. cok da seyapmamak lazim. kari koca degilsiniz, beklentilerinizi dusurun. cok da yuz vermeyin ama, kendi ararsa gorusursunuz. aramazsa zaten salla gitsin.

  • brkylmz  (07.06.18 16:24:11)
Aslında detaylarda yatan bir sebep olabilir:

Beraber X'e gitsek mi diye konuştunuz
Euro uçtu - ilk kim şikayet etti, ya da en çok kim şikayet etti?
Tursuz gitsek nasıl olur demenizden sonra ne kadar süre geçti? Bu arada bir şekilde bir araya geldiniz mi? Siz bu gezi meselesini aklınızdan çıkarmış gibi bir intiba vermiş olabilir misiniz?
Para konusu nazik mevzuu, arkadaşınız sizi sıkboğaz edip kötü hissettirmemek için konuyu açmamış olabilir. Ben böyle sebeple arkadaşlığımı bitirmezdim.
  • SiyamkedisiZorro  (07.06.18 17:02:25)
SiyamkedisiZorro'ye katılıyorum ben de o soruları soracaktım tam, o çoğunu yazmış.

maddi durumlarla ilgili olarak tatil planını ilk siz iptal ettiniz ve mantıklı gerekçelerle onu da iptale ikna etmiş olabilir misiniz en başta?

sizin gitmeyeceğiniz çok netse onun gözünde teklif yapmamış olabilir.

ama yine de sinir bozucu bi durum. sorarak anlamanız lazım ne olduğunu açık açık. bozulduğunuzu ve bu düşüncelerle kendi başınıza kalmak istemediğinizi de belirtin bence. aydınlatsın sizi.
  • nıç  (07.06.18 17:15:22)
baharat +1
"siktirin gidin ipneler sizi bi daha bi yere çağırırsam götüm" diyip trip atardım ben, geçerli bahaneleri yoksa ya da samimi şekilde neden arkadan iş çevirdiklerini söylemezlerse arayı açardım.

ayrı plan yapılır da, böylesi ekmek olmuş; arkadaş arkadaşa yapmaz. yukarıda bahsedildiği gibi gizli kapaklı şeyler yapma ihtiyaçları duyulduysa zaten çok da yakın arkadaş değilmiş diye düşünülebilir. kızmakta haklısın, bundan sonra mesafe koy bence araya, seni böyle önemsemeyen insanlar için fazla kafa yormaya gerek yok.
  • Bruce  (07.06.18 17:18:02 ~ 17:18:51)
Çok benzeri az kalsın benim başıma geliyordu. Ben planımı yapmıştım gerçi, bir yere gidiyordum kesin. Sonra bir arkadaş (çok yakın değil ama uzak da değil) benim planıma dahil olmak istedi. Dedi yalnız orası çok pahalı olur başka yere mi gitsek tursuz mu gitsek vs. Neyse ben benim asıl planımdan vazgeçtim onunla plan yapmak için. Başka yerlere bakmaya başladık falan ama bu arkadaş devamlı kararsız, beni oyalayıp duruyor. E ona göre rezervasyon yapılacak, vize başvurusu yapılacak vs. bir ton iş.

Sonra yavaştan bu arkadaşın öteki arkadaşlarıyla gitmeye daha sıcak baktığını anladım (bunun bir grup arkadaşı var. Aslında ortak arkadaşlarımız. Onlar ayrı plan yapıyorlardı. Sanki yavaştan onlara dahil olmak istediğini anlar gibi oldum). Sonuç olarak o beni satmadan hızlı davrandım ve dedim ki, sen karar veremiyorsun ama bu gidişle geç kalacağız. Ben en iyisi eski planıma sadık kalayım, ilk hedeflediğim yer için gereken işlemleri başlatayım. Sen istersen sonra bana katılırsın. Evet öyle yapalım dedi o da.

Böyle sonuçlanmasına rağmen ben bile biraz bozuldum. Seni düşünemiyorum. Arkadaşın (!) yaman satıcıymış. Ben olsam tavır koyarım, hiçbir şey olmamış gibi davranamam.
  • i m cool with that  (07.06.18 17:29:50 ~ 17:34:33)
ağır satış yemişsin. tepkin normal

  • glamdr1ng  (07.06.18 19:53:56)
Arkadaş filan değil o, bu da bir çeşit aldatma, yerinizde olsam hayatımdan çıkarırırım.

  • esin  (07.06.18 23:25:50)