afyonda ne yapilir

bu haftasonu arkadasimi ziyarete gidecegim. bu sehirde ne yapilir ne yenilir? (gidecegim kisi de pek hakim degil yeni tasindi)

Yani çok bir şey yapılmaz. Kaplıcalara gitmek yerine otellerin termal/spa merkezlerine gidebilirsiniz. Kaleye çıkmaya değmez. Fotoğrafik olarak güzel sadece. At çiftliği var, orada haftasonu kahvaltısı yapabilirsiniz. Kaymak, sucuk, lokum alıp dönebilirsiniz.

Zamanınız ve aracınız varsa milli mücadele şehitliklerini ziyaret edebilirsiniz. Şuhut ilçesinde mesela, çok güzel şeyler var. Kocatepeye çıkmadan önce, Atatürk'ün konakladığı yerler vs.
  • akatreil  (07.06.18 14:22:12)
hiç bişey yapılmaz. sucuk ekmek yenir. dahada bi şey yok.

  • mikahakkinen  (07.06.18 14:38:36)
sucuk ve kaymak. başka da bi halt yok.

yol yakınken eskişehre geçebilirsiniz veya orta yolda yazılıkaya antik kentine gidebilirsiniz.
  • yuto  (07.06.18 14:53:24)
Kadaifçioğlu'nda ciğer yenmeden dönülmez, o derece.

  • blackidom  (07.06.18 14:58:49)
Kaymakli visneli ekmek kadayifi yenir. Sucuk satin alinir/yenir, lokum alinir.

Onun disinda Suhut guzel bi yer.
  • kuehles blondes  (07.06.18 15:48:00)
Afyon merkezde bulunan eski afyon evlerini görebilirsiniz. Ayrıca Konya'daki gibi büyük olmasada mevlevihaneyi, millet hamamı(gavur hamamı), Ahmet Turani'nin mezarını ziyaret edebilirsiniz. Eğer arabanız varsa Şuhut'a ve Kocatepe'ye gidebilirsiniz. Eğer gezelim derseniz Dumlupınar ve etrafında bulunan şehitlikleri, anıtları gezebilirsiniz. Müsait olsam gezdirebilir ve rehberlik edebilirdim.(Bir çok şehit mezarı ve gerçek savaş siperlerini gezdim. Gördüm. arada hala giderim.)

  • ceyhan prensi adana  (07.06.18 19:06:58)