Diş İmplantı Operasyonu ile ilgili bilgi

Merhabalar,

Bundan bir sene kadar önce bir dişimi çektirdim. Akabinde yurtdışına taşındığım için implant yaptıramadım, yani şu an o dişim yok. Implant işlemini Türkiye'de kendi doktoruma yaptırmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 10-15 günlüğüne kardeşimin kız isteme ve nişan törenleri için Türkiye'ye gideceğim. Gitmeden randevu alıp, ilk birkaç gün içinde yaptırmayı düşünüyorum. Daha önce yaptırmadım ve süreçle ilgili bilgilerim şunlar:

Önce implant sonra diş takılıyor, bu ikisi arasında birkaç ay geçmeli. Implant bir operasyonla takılıyor ve asıl olay bu, diş sonradan üstüne yerleştiriliyor.

Sorum ise şu,

Bu implant işlemi ne kadar acılı, ağrılı bir süreç? Türkiye'de olacağım 10-15 günün ilk günleri kız isteme, 1 hafta sonrasında nişan olacak. Bunları etkiler mi? Ameliyat gibi midir? Bu 10 güne sıkıştırmadan, daha uzun gittiğim bir zamanda mı yaptırmak daha iyi olur? Başından geçmiş olanlar ya da dişçilikle ilgisi olanlar cevap verebilirse çok sevinirim.

çpk ağrılı değil ama çok da basit değil. kemik yapııs uygun ise önce implantı çakacak 2 ay kadar sonra dişi takacak

  • oscar  (06.06.18 18:44:47)
ben yaklaşık 5 sene önce yaptırmıştım. İşlemin kendisi acılı/ağrılı değil çünkü ciddi anlamda uyuşturuluyor o esnada. Ama sonrasında çok ağrım olmuştu benim. Yani yaptırdığım günün akşamında ağrım başlamıştı ve ateşim çıkmıştı bir kaç gün evde takılmıştım, biraz hasta oldum ama acıyla nasıl bir ilgisi var bilmiyorum. Biraz şişme de olmuştu, nişan fotoğraflarında yüzünüz asimetrik gözükebilir:) ama dediğim gibi bu benim 5 sene önce yaptırdığım bir implantın deneyimiydi. Çok da ağrım olmadı diyen arkadaşlarım da oldu yakın zamanda.

  • unionall  (06.06.18 18:48:16)
3 Sene kadar önce yaptirmistim. Ne islem sirasin da nede islem sonrasinda hic bir agrim olmadi. Bence hic zaman kaybetmeden yaptirmaya bak. Cunku implant takildiktan sonra, asil dis üzerine gelmeden ne kadar zaman gecerse o kadar iyi.

  • VIPCH  (06.06.18 19:07:19)
8 sene önce yaptırdım, işlemin kendisi hiç ağrılı değildi. Sonraki 2-3 gün bir şey yiyemedim, süzüldüm resmen.

  • noluyo yaa  (06.06.18 19:09:59)
aslında sık gelemiyorsanız istemeden hemen sonra (herhangi bir şişme ihtimaline karşı, nişana kadar bir şişme durumu olsa da normale döner diye) yaptırmanız mantıklı olabilir. ne de olsa cerrahi bir işlem olduğu için sonrasında illa ki ağrı olacaktır ancak operasyon sonrası önerilere uyup sigara içmezseniz daha kolay bir süreç olabilir

bir de implant yapıldıktan birkaç ay sonra implant yapılması daha çok tercih edilir, atıyorum bir yıl boyunca gelemeyecekseniz şimdi yaptırmanız çok uygun olmaz
  • domatescorbasi  (06.06.18 20:35:52)