Neden Drake?

Birkaç şarkısına hit listelerde denk geldim dinledim, sözler harika, altyapı mükemmel değil ama dinlenir yani. Sonra gördüm ki Amerika'da tapıyorlar bu adama.

Nedir bu dostumuzu bu kadar yukarıda tutan şey?

soru içinde soru olacak ama kendrick lamar da neden nasıl pulitzer kazandı gerçekten

  • eja  (06.06.18 12:07:39)
baska eleman yok cunku. biri one cikmali.

  • baldur2  (06.06.18 12:51:43)
Basit pop müzikleri yapıyor çünkü. Yormuyor, düşündürmüyor, veriyor efekti temiz kafa. 3-4 tane şarkısını dinledim şimdiye kadar ama altyapı olarak bana güzel geliyor. Ama dediğim gibi basit işte.

  • eazy  (06.06.18 14:03:08)
@eja

Neden pulitzer kazandı bilmiyorum. Oscar olsun grammy olsun Pulitzer olsun herhangi garip isimli ödülleri ben sallayan biri değilim ama bir dinleyici olarak Kendrick Lamar'ın ilk albümündeki çete olaylarından ve kankalarının gözünün önünde vurulup ölmesinden Damn albümündeki Lust'a, Pride'a evrilmesini zevkle dinledim. Adam çalıştı, sürekli üzerine koydu. ne ödül kazandıysa haketti bence. Her albümünde farklı bir hikaye anlattı, Damn. albümünde ise kendinden bahsetti, tüm dinleri alıp tek din yapmak istediğinden bahsetti, ne yaparsan yap ama bir anlamı olsun dedi. Albümün her şarkısı bence özel. Pulitzer ödülünü kazanmasıyla da ''rap dinlenir mi yha'' diyenlere gayet güzel bir kapak oldu. Adam sürekli üst üste koyarak ve ödüllerin alayını süpürerek rap müziğin sadece uyuşturucu kadın silah üçgeninden ibaret olmadığını gösterdi.

Ben siyahi olsam The Blacker The Berry isimli parçayı milli marşım ilan ederdim. Adam yeri gelince hırçın mesajlar verebiliyor.
  • eazy  (06.06.18 14:10:37)