sinavda turkce cozmek sacma degil mi?

tarihi, cografya, matematik, fizik, kimya, biyoloji eyvallah bunlari anlarim

da arkadas bir kisi neden bir cumlede zarf mi var belirtili isim tamlamasimi var yok tumlec mi var bunlari ogreniyo

paragrafta anlam falan da eyvallah..yani bir insana bunlar ne katacak ki soruyolar ogretiyolar bunlari. elemek icin tamam da paragrafta anlam sor devrikleri sor. yani bunu ogretmenin ve sormanin hicbir yarari yok

çünkü, paragraf yazmak ve okumak için bunlar gerekli. yapıları bilmeden cümle ve de dolayısı ile paragraf yazmak mümkün değil.

  • helenart  (05.06.18 09:21:14)
insanlar okuduklarını anlasın, anlatmak istediklerini de yazabilsinler diye. bunca eğitime rağmen en iyi okullardan mezun, donanımlı diye tabir ettiğimiz insanların bile çoğu ana dilinde basit bir dilekçe yazamıyor.

  • nrmnm  (05.06.18 10:12:29)
insanlar hala bağlaçların ayrı yazılması gerektiğini öğrenemedi. okuduklarını anladıklarını da sanmıyorum. bana sorarsan da türev integral vs. hayatımızda ne işe yarıyor? benim şu ana kadar hiçbir işime yaramadı.

  • suicides underground  (05.06.18 10:18:46)
Okudugunu anlayabilmek onemli bir beceri.

  • Traveller  (05.06.18 10:37:05)