evde ingilizce öğrenmek

Merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 400 civarı ingilizce kelime biliyorum. Ancak doğru düzgün cümle kurma, metinde kurulmuş cümleleri ve konuşulanı anlama konusunda pek iyi değilim. Bu sebeple evde kendi imkanlarımla ingilizceyi yapabildiğim kadar öğrenmek istiyorum. Sizlerden ricam nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair yardım etmeniz. İlk olarak ne yapmalıyım, ardından kademeli olarak neler yapacağım gibi şeyler.

şimdiden teşekkürler.

Avrupa Dil Seviyesi (CEFR)'i google'da ara, her seviyede yapman gerekenlere bak. Gunleri, aylari, sayilari biliyorsan ve gunluk rutinlerini "I am go to school", "I can speak in English" gibi degil de dogru olarak "I go to school", "I can speak English" olarak soyleyebiliyorsan A1 ogrencisisin. Degilse starter'sin. A1 sonundaki bir ogrenci, rutinlerini anlatabilir bunun icin Present Simple ogrenir. Haftasonu ve gecen yaz ne yaptigini anlatabilir bunun icin Simple Past ogrenir. Konusma aninda neler yaptigini anlatabilir bunun icin Present Continuous ogrenir. Zeki ve caliskansa bunlara baska tense'ler modal'lar da gelir ama sirayla. Once bunlarla basla. Elbette kelime olmadan hicbir grammar ise yaramaz. O nedenle rutinlerini anlatmak istiyorsan bunlar icin kelime de bilmen gerekli. Eger speaking yapamiyorsan da hicbir sey ise yaramaz. Bunun icin de yalnizsan ses kaydi yap, kendi kendine sunum yap. Ornegin aileni tanit.

  • Traveller  (05.06.18 01:11:51)
www.ozkancelen.com

büyük emek verilmiş bir proje
  • ssiradanbirigibi  (05.06.18 02:10:45)
haftada iki gun 2-3 saat de olsa yol yordam ogrenmek icin bir dil kursuna gitmenizi tavsiye ederim. geri kalan zamanlarda da size verilen mufredattan calismaya devam edersiniz.

  • cooperr  (05.06.18 02:16:55)
huseyindemirtas.net
Bu siteyi inceleyebilirsin.

  • uci01  (05.06.18 05:57:46)
ben sarki sozleri ezberleyerek ogrendim, tavsiye ederim

  • qft  (05.06.18 08:15:14)
merhaba duran insan ben de birkaç aydir taktim baya kafaya ogrenecegim diye aşağı yukarı aynı durumdayız pratik yapmak için yazisabiliriz dilersen iyi olur sana da bana da

  • topkapiaksaray  (06.06.18 01:03:49)
şimdi en öncelikle ana dil öğrenir gibi sabr etmeli dinlemeli ve taklit ederek öğrenmeye çalışmalısın (unutmaman gereken şey uzun zamana yaymalı ve her gün düzenli çalışmalısın)
en basitinden başla ve İngilizce altyazılı olsun örneğin ingilizcebankasi.com ve sesli olarak mutlaka tekrar et ama defalarca bıkmadan usanmadan

ASLA YILMA uzun bir sürecin sonunda tünelin sonundan ışık geliyor , inan bana
  • ahtingir  (03.08.18 01:54:02)
elizabeth'in torunuymus gibi davran. ingilizce dusun, ingilizce konus, ingilizce hisset.

kelimeleri turkce'ye cevirip kendine eziyet cektirme. ing kelimeleri tr'ye cevirme yonteminin bende ise yaramadigini yillar sonra ogrendim. ingilizceyi ingilizceye cevir. gramerleri kuralalri 7 sulalesi ingiliz olan bir hocadan ogrenmeye calis. onlarin baktigi gozden bak ingilizceye, ogrendikleri yoldan ogren. daha cabuk ve daha kalici ve daha net bir ogrenme olur. hicbir sekilde ve hicbir drumda, kelime veya cumle olsun cevirip ogreneyim deme. asure olur.

tavsiyem budur.
  • BlackRock  (03.08.18 07:11:52 ~ 07:14:21)