arkadaşlar ilaçlar neden bu kadar pahalandı?

kriz sağlığıda mı etkiledi. az önce bir antibiyotiğe 22 lira istedi. emekli sandığı var. gerçi 12 lirası muayene ücretiymiş ama daha önce çok az verirdim. gerçekten yaşamak çok zorlaştı. benim çoluğum çocuğum yok olanlar için daha zor. yine de tayyip derlerse bilmiyorum artık. o gidip öteki gelince iyi olacağı da belli değil.

çünkü döviz. hammaddesi/kendisi yurtdışından gelen her şey gibi ilaç da pahalandı.

  • babilbaligi  (02.06.18 11:26:22)
Az bile zamlandi. Bakanlik baski kuruyor, Euro kurunu 2018 icin 2.69 TL olarak aliyor.

Euro su an 5.43 TL. Yani ilaclarin aslinda 2 kati fiyatta olmasi lazim.

Zararina satis yapmak istemedikleri icin de ilac firmalari ya komple cekiliyorlar ya da piyasaya az ilac veriyorlar. O yuzden ilac bulmak zorlasti. Adam fiyati 4 Euro olan ilaci Turkiye'de neden 2 Euro'ya satsin.
  • crown  (02.06.18 11:37:06)
gss ile ilgili düzenlemeden sonra oldu diye biliyorum ben. herkese fiyat sabit tutulup kalan ücretlerden katılım payı alınıyor.

  • icim urperiyor  (02.06.18 11:45:28)
İnsanlar bitkisel tedaviye yavaş yavaş yöneliyor artık. İlaçlar kesin çözüm değil. Antibiyotik yerine sarımsağa bak.

  • 1adam  (02.06.18 11:57:57)
Acemi, yoo benim antibiyotik beni çivi gibi yaptı valla. Dün ölüyordum bugün dirildim.

  • for day to break  (02.06.18 12:05:56)
1 adam, senin geçtiğin yoldan geçtim. Sabah akşam komple teorisi okudum ama bence ilaçlar başka.iyi ediyor. Kać defa şahit oldum.

  • for day to break  (02.06.18 12:16:17)
Bana etti valla bu gece daha rahat uyudum. Fayda etmez de niye terletiyor ya. Sen içip soğuğa çıkmışsındır. İçtikten sonra dinlenmen lazım.

  • for day to break  (02.06.18 14:31:27)
bitkisel tedavi yalan, hastanede hergün bitkisel ilaç yüzünden karaciğer, böbrek yetmezliği geçiren hastalar görüyorum. Son zamanlarda aşırı çoğalma var. Bitkisel dediğimde baya adaçayı, rezene falan içip yetmezlik geçirenler. Hastaysanız doktorunuzun yazdığı ilaçtan şaşmayın, modern tıbba güvenin.

  • nundu  (02.06.18 14:52:52)
Yoo bak testere dişli aslan pençesi bana iyi geliyor ama bir tanıdığın böbreklerini ağrıttı. Bunlarla ilgili çalışma olmadığı için insanlar deneme yanılmayla kullanıyor. Örneğin ben vireada başlarken doktorum bana 100 de 99 çiçek olacaksin demişti. Dediģi çıktı ve kim içerse bu ilacı dna negatif oluyor. İnternette grup var 1 tane onlar yazıyorlar durumlarını. geçenlerde birisinin dnası(vücuttaki sarılık mikrobu) milyarı bulmuştu ilaçtan sonra düştü. biri ilacı reddetti virüs aynı sayıda duruyor. Her tıp fakültesinde çalışmalar var bunla ilgili. Her gittiğim hastane de kaydediyor ilacın bendeki virüsü 6 ay içinde baskıladığını.

  • for day to break  (02.06.18 15:41:32 ~ 15:50:02)
@acemi, dünyada en yakından kontrol edilen denetlenen endüstri ilaç endüstrisi.Etken madde düşürme vs. bir olaya herhangi bir ilaç firmasının girişmesi mümkün değil.O adamı bir daha barındırmazlar.Canını alırlar

  • turkuaz  (03.06.18 11:13:22)