Saç bakım sorusu

Elimizde kısa (omuz üstünde ve asimetrik), kuru, dalgalı, kabarık ve gür saçlı bir kafa var. Uzunken bol bol köpük kullanıp vigoyla kurutunca nispeten düzgün oluyordu. Şimdi bol köpük kullanıp vigoyla kurutunca yine düzgün oluyor ama saç katı, yapış yapış ıslak gibi duruyor ve sevmiyorum.

Saçımı haftada en fazla 2 kere şampuanlıyorum, neredeyse her gün saç kremi, arada bir nemlendirici maske kullanıyorum. Onun dışında şunları tek tek ve köpükle beraber kullanmayı denedim, olmuyor:
- Pantene argan yağlı elixir
- Isana deniz tuzu spreyi
- Johnson's baby kolay tarama spreyi

Ne kullanayım ki köpüğün verdiği o görüntü olmasın, yumuşak ama düzgün gözüksün?

Saçınız kuruduktan/şekillendikten sonra herhangi bir saç bakım yağını elinize yedirip saçınızı hafif sıkıştırarak sürün, o crunchy hali alıyor biraz. (crunchy hali dedim evet, iticilikte bir dünya markası)

  • sopiro  (30.05.18 15:09:11 ~ 15:10:12)
@sopiro "crunchy" tam olarak doğru sıfat evet ahaha. Bir deneyeyim onu.

@konusma Öremem ki, o kadar bile kalmadı saçım, bir tarafı kulağımın hemen altında bitiyor ama üzülme kökü bende, kışa kadar uzar yine:) Bu kadar kısa olunca gece yıkayamıyorum, insan içine çıkabilmek için sabah yıkıyorum mecbur. Şu argan yağlı ürünü avuç avuç sürüyorum, saçım bütün yağı yiyip yok ediyor ya böyle saçmalık olmaz. Hindistan cevizi yağı bakayım bir de madem.
  • kobuzchu kiz  (30.05.18 15:47:43)
Annemin saçı. Saçı boyasız ve beyazsız bu arada. Hayatta saç kurutmaz ense bölgesi hariç, kendi kendine kurur. Toni Guy'in bir ürününü kullanıyor nemli iken, bukle içinmiş. On numara oluyor valla, bayağı kıskanıyorum.

  • perfectum  (30.05.18 15:51:05 ~ 15:51:44)
Elinizdeki köpük aynı mı öncekiyle? Köpüklerin de numarası oluyor, 4 ve 5 no dediğiniz gibi sert yapıyor saçı.

  • curukturpkokusu  (30.05.18 16:27:48)
@curukturpkokusu çoğunlukla 3 numara köpük kullanıyorum, 2 numara tutmuyor hiç saçımı, 4-5 de dediğiniz gibi daha beter sert kalıyor.

  • kobuzchu kiz  (30.05.18 16:32:31)
köpüğünüzü değiştirmenizi önerecektim ben de. benim gözlemlediğim kadarıyla, aradığınız görüntüyü genelgeçer markaların değil de özel saç ürünü markalarının ürünleri veriyor. hindistan cevizi, vanilya kokusundan rahatsız olmazsanız milk shake markasının köpüğünü tavsiye ederim.

  • bir garip melek  (30.05.18 17:17:24)