Berberin borc para istemesi

3 yildir gittigim berber saglik sorunlari var 2 ayda bir 7 gun falan hastaneye yatiyor. Eskiden beri biliyorum bunu. Iyi de berber aslinda normalin ustunde fiyata kestirip %20 de bahsis birakiyorum her defasinda. 45 yaslarinda. Bugun cikarken abi yardim bekliyorum 200-250 tl verebilirsen 2 haftaya vs geri oderim dedi. Bakiyim falan doye geveledim.

Oyle aman aman bir muhabbetimizde yok normal berber konusmalari iste ama simdi para vermezsem bir daha nasil gidicem dukkana onu dusunuyorum. Al abi pesinen oduyorum onumuzdeki aylari mi desem acaba?

Al abi pesinen oduyorum onumuzdeki aylari mi desem acaba?

aslında bu çok mantıklıymış.

onun dışında parayı ver, unut. yani 200-250 ile zengin olmazsın zaten. adam ödemezse boşuna kendine gurur meselesi yapıp hırslanma. yeri geliyor insanın babası dolandırıyor yani. içinde kalmasın ver ama dediğim gibi ya kendi yönteminle ver, bedava iş gördür bi süre ya da ver unut.
  • elorelia  (29.05.18 19:27:36 ~ 19:27:51)
Verme

  • gozu acik sevisen yahudi  (29.05.18 19:28:12)
Madem 2 hafta oderim diyorsa, pesinen oduyorum teklifi mantikli. Hem o istedigi finansmani saglar hem de sen pesinden kosmak zorunda kalmazsin.

Ha baktin kabul etmiyor, bende de yok de.
  • brkylmz  (29.05.18 19:29:39)
Musteriden borc isteyecek raddeye geldiyse o arkadas meslegi de, dukkani da, musteri olarak seni de gozden cikarmistir. vermeyecek olursan bir daha gelmeyecegini de biliyordur. o yuzden pesin veririm sonraki traslarin parasi pesin olur dersen sonra o traslari olmayi bekleme. tek yardimi senden istemiyordur, belki arada verenler de cikmistir. herkesin borcunu da 2 haftaya odeyemez yalan yani.

200-250 lira bagis yaparim bu kisiye dersen ver, yok istemiyorsan verme ve kendine yeni bir berber bul.
  • robokot  (29.05.18 19:33:25 ~ 19:34:46)
verme

  • mysql34  (29.05.18 19:33:32)
Aklıma şunu getirdi: (bkz: müşterisi olan 70 üniversiteliyi dolandıran berber)

250 TL'ye kaldıysa işi bankadan nakit avans çeksin. Yok mesela 10 bin TL lazımken bunu 40 kişiye bölüyorsa zaten onu 2 haftada ödeyemez.
  • crown  (29.05.18 19:38:26)
Şimdiye kadar borç para isteyen berber hiç görmedim. Hatta halinden şikayetçi berber de görmedim. Bir daha gitme... Büyük ihtimalle yukarıda arkadaşın yazdığı gibi millete borç takıp kaçacaktır.

  • malheiros  (29.05.18 19:43:29)
Hasta diyorsun. Lüks tüketimi de yoksa (araba, pahalı telefon vs.) bence ver derim.

Cidden zor durumda olabilir.
  • han20  (29.05.18 19:47:14)
Ogrenci vs degilsen bu rakamda seni etkilemiyorsa ver gitsin.istedigi uzerinde cok durulacak bir rakam degil.

  • duptıs  (29.05.18 19:54:40)
Verirdim ben olsam. Ne biliyim dükkanı olan bir insan 250 tl istiyorsa gercekten sıkışmıştır heralde. Saglık sorunu için de para gerekebilir. Ama iki hafta sonra geri gelmeyebilir,onu da hesaba katardım.

  • ırene adler  (29.05.18 19:56:49)
10-15 sene önce kullandığım bir numaram vardı. Arada arayıp küfür hakaret falan ederlerdi, milleti dolandırıp kaçan bir berber kullanıyormuş benden önce numarayı, o geldi aklıma gülümsedim.

Bence o para geri gelmez fakat adamın sağlık sorunu varsa ve 250 lira da seni yıpratmayacaksa naçizane ver gitsin derim, isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü...
  • testis agrisi  (29.05.18 20:01:43 ~ 20:02:23)
Vermeyin. Tras vakti gidin. Mecbur kesecek saci. Konusunu da acamaz. Bende de yok, dersiniz. Bir daha da gitmezsiniz. Hayir demekten cekinmeyin.

  • ykyt  (29.05.18 20:27:01)
Geçen günlerde haberlere mi cıktı internette mi okudum bilmiyorum ama kazıkcı berber 30 universite öğrencisini dolandırmıştı.

  • binder dandet  (29.05.18 20:30:19)
2 arkadaşımın da birbirlerinden haberdar olmadan gittikleri bir berber çırağı ikisinden de farklı zamanlarda böyle sebeplerden para istemiş ve geri vermemiş. kimbilir başka kimlere aynısını yapmıştı.
verme, boş atıyor dolu çıkarsa şansına işte.

  • nıç  (29.05.18 21:08:34)
ben olsam vermezdim.

"Oyle aman aman bir muhabbetimizde yok" diyorsun zaten. aranızda bir arkadaşlık ya da samimiyet de yok yani.

ha, durumum çok çok iyiyse belki. ama borç olarak değil ve bir daha da uğramazdım ona.
  • runagain  (30.05.18 03:12:53)
sonuç : göndermedim parayı. bir daha da gidemem dükkana artık. tam da iyi kesen berber bulup istediğim gibi kestirebiliyordum saçı. şimdi uğraş dur yeni berber için.

everything that has a beginning has an end dddkd!
  • dedim dedim de kime dedim  (30.05.18 12:46:23)
Iste bu berberle samimi olmak her acidan sikinti.

  • stavro  (30.05.18 12:51:10)
ihtiyaçtan istediğine kalbin kanaat getiriyorsa düşünme bile ver. adam hasta, hastahanede yatıyor ara ara diyorsun. ihtiyacı olmasa senden istemez zaten. varsa paran sadakam olsun de ver.

  • naksidil  (30.05.18 13:07:08)