çocuklarına çok kötü davranan anne-bana

Karşı apartmanda iki çocuklu bir aile var. Anne ve baba ruh hastası, bu çocuklara çok kötü davranıyor (özellikle baba). Evin içinde oldukları için dövüyorlar mı görmüyorum ama o kadar bağırıyorlar ki neredeyse bütün sokak duyuyor. Hep hakaret, hep tehdit, aşağılama. Ve çok basit saçma sebeplerle. Yani o yaşta çocuk ne yapacak zaten o kadar hakareti hakedecek. Ben sinir oluyorum ya. Üzülüyorum çocukların durumuna. Sabah kahvaltım boğazıma dizildi. Bir de böyle arada bir değil, sürekli. Ben bunları nereye şikayet edeyim? 183'ü arasam ilgilenirler mi? Yoksa aile içi mesele, çocuklar onların, sanane mi derler? Ne yapabilirim, elimden bir şey gelir mi?

Bildiğin her yere haber ver. Çocuklara her türlü kötü muamele aile iç meselesi değil toplum ve devletin ilgilenmesi gereken meselesidir artık.

  • 1adam  (27.05.18 15:47:55)
Mümkünse yazılı olarak dilekçe ver ve dilekçede de bu dilekçe şu şu şu kurumlara da iletilmiştir şeklinde yaz. Atıyorum sadece karakola bildirince kendi içlerinde eritebilirler ama hem karakola hem belediye ve hem icisleribakanligina Yazdığınızı düşünün, biri mutlaka bunu araştırır ve o esnada diğerleri de bunu bildiğinden, iş başımıza kalmasın diye daha bir takip etmek zorunda kalırlar. Bir kaç kez bunun faydasına şahit oldum

  • kisa  (27.05.18 16:07:05)