Barselona, Barselona

Yarın Barselona'ya gidiyorum ama hala gezi planımı netleştirebilmiş değilim. Yarından itibaren havanın da hep yağmurlu, hatta bazen fırtınalı olduğunu görünce moralim bozuldu zaten biraz. Nereye, hangi yağmurlu günü ayıracağımı şaşırdım.

Zaten gezilecek belli başlı yerler malum. Bunların dışında daha az billinen, benim de gözümden kaçmış olabilecek yer önerileriniz varsa alırım. Hatta yiyip içme konusunda da tavsiyelerinizi bekliyorum. "Şunu şurda yedik, çok beğendik" dediğiniz yiyecek ve mekanlara talibim.

Bir de Barcelona Card meselesi var sormak istediğim. Ulaşım ücretsiz falan ama en önemli eserlerin hiçbirine girişte ciddi bir katkısı yok gibi. 2-3 euro falan indirim oluyor sadece. Değer mi sizce bunu almaya? Yoksa şu T10 biletler falan işimizi görür mü?

Ve de en günü kurtarmalık sorum: Yarın El Prat'a inince ordan merkeze nasıl geçelim? Birkaç seçenek varmış ama en mantıklısı hangisi? Otelimiz La Rambla yakınlarında.

Aerobus havaalanından merkeze ulaşım için gayet mantıklı ve rahat. Çok oldu gideli ama Barcelona Card almamıştım ben, t10 dediğiniz biletlerden aldım, onları da çok fazla kullanmadım, ben de La Rambla yakınlarında kalmıştım ve esas gezilmesi görülmesi gereken yerlere gitmiştim.

Poble Espanyol listenizde var mı bilmiyorum ama benim çok hoşuma gitmişti.
  •   (26.05.18 15:59:13)
ben la rambla civarında kalmıştım metroyu da sadece plaja giderken kullanmıştım. onun dışında yürüyerek çoğu yere gidilebiliyor ama metro kullanırsanız az şey görmüş ama yine de zamanı etkin kullanmış olursunuz. bir de metro şu işe yarıyor: otelden kafana göre çıkıp 14-15 km uzaklaşıyorsun. sonra döneceksin bacaklar tutmuyor. gelsin metro. can kurtarıcı.

  • ozdek  (26.05.18 16:07:19)