Iphone x almaya değer mi?

Merhaba. Telefonum kapandı açılmıyor artık, kamerası da çok kötüydü. Parası neyse verip bir iphone alıcam artık. Daha önce hiç kullanmadığım için modeller arasındaki farkı vs bilmiyorum.

Iphone 8 ile Iphone X arasında kaldım. Amerkiadan alacağım telefonu; fiyat farkı çok önemli değil ama "gerek yok o farkı vermeye" diyorsanız 8 alayım. Bugün içerisinde karar vermem lazım.

Siz olsanız hangisini alırdınız?

aralıkta alamanya'dan x aldırdım arkadaşa. memnunum. senin adına kimsenin bu konuda karar verme yetisi yok.

touch id'yi bir çok insan face id'ye göre daha kullanışlı buluyor. bana göre artılar eksiler var ve face id'den ben memnunum. sonra masanın üstünde dururken telefonun kilidini açamıyorum diye bıdı bıdı edeceğini düşünüyorsan 8 al.

ayrıca bence 8 plus al 8 alma. aradaki pil kullanım farkı her şeyi değiştiriyor.
  • washe  (26.05.18 12:58:16)
iphone x bana fazla, zaten standart iphone'un bile çoğu özelliğini kullanmıyorum. kamerası iyi olsun, kasmasın, benim için yeterli. face id falan gerçek hayatta hiçbir gereksinim duyulmayan fuzuli şeyler. o yüzden birkaç ay önce 8 aldım, çok memnunum. standart kullanıcısıysan, teknoloji freak değilsen x'e verilen para bence gereksiz.

  • sir gawain  (26.05.18 13:12:58 ~ 13:19:46)
8 plus ve x’i karşılaştırdığımda aradaki farkı vermeye değer bulmadım.. 8 plus aldım ve çok memnunum..

  • chatrefhill  (26.05.18 13:15:17)
iphone x serisi pahali fiyatindan dolayi uretilmeyecek diye biliyorum. apple bile urunun pahali oldugunu anladi ve uretmeyecek. bunu anlamayip almak isteyenler alsin, bana ne. sonucta parasi benden cikmiyor.

touch id'yi kim kirdi face id'ye gectiler? touch id gayet guvenilir ve is goruyordu. bence face id gereksiz. iphone x bir emoji oyuncagidir benim icin.

ben olsam yakinda cikmasi beklenen 500$'lik iphone se 2'yi alirdimyoutu.be . bugun icin karar vereceksen de iphone x alma da ne alirsan al.
  • tomcruise  (26.05.18 13:16:45 ~ 13:28:45)
Touch id sebebiyle 8 red plus diyorum.

  • brad pitt  (26.05.18 13:18:28)
iphone x apple'ın yeni telefon anlayışının ilk eseri, haliyle eksikleri var. 5 ay sonra o eksikler belirli ölçüde tamamlanmış şekilde çıkıcaktır. şu saate kadar almadıysan ve bu kadar para vereceksen bir sonrakini bekle derim, eylül ekim gibi çıkar. normalde bu işin sonu yok, "bir sonrakini alcılardan" değilim ama iphone x gerçekten de biraz "deneme yanılma" telefonu.

8 bu saatten sonra zaten alınmaz, apple o dizaynın modasını geçirtecek. yine aynı şekilde, o parayı bu telefona vermek mantıksız olur.

apple x üretmeyecek demek biraz talihsiz olmuş, tam aksine apple bundan sonraki telefonlarının x'a benzetecek. tuşlu, eski tasarım telefonların sonu geldi, apple da yeni trene çoktan bindi. 8'lerin yerini alacak bu telefonlar, bu sene bir tane daha eski stil çıkar ama seneye imkanı yok. iki farklı stil aynı anda olunca x'un fiyatı uçuk geldi, o sebeple "fiyatından dolayı üretim duracak" demek pek isabetli değil.

edit: bugün alıcam kısmını kaçırmışım, sanırım o yüzden tik vermedin. ikisi arasında seçim yapacaksan x al derim.
  • Bruce  (26.05.18 13:20:02 ~ 15:05:07)
emoji değil animoloji ve true depth olayı sayesinde animasyon filmlerde ve oyunlardaki karakterlerin yüz ifadeleri birkaç gömlek atladı. karşısındaki insanın yüz hatlarını çok çok detaylı şekilde ve anlık olarak işleyebiliyor telefon.

herkes çocuk oyuncağı niyetine kullanıyor bunu ama bazı konularda işleri çok çok kolaylaştırdı bu teknoloji.
  • washe  (26.05.18 13:21:15)
X kullanıyorum. Ekranı 8 Plus'tan büyük ama boyutu çok daha küçük full ekran muhabbeti nedeniyle. Bence en önemli farkı bu. Bunun dışında bariz bir fark yok elbette. Ama 8 plus yerine 8 alayım diyorsan bence X almak için o farkı vermeye değer. Çünkü çift kamera. 8 plus için bir şey diyemem. Yukarıdaki yorumum nedeniyle X'i tercih ederim.

  • himmet dayi  (26.05.18 13:45:21)
Ben de arada kalmistim, 8 hic dusunmedim ama.

8 plus ve X arasinda kalip 8 plus aldim.
2 aydir kullaniyorum, memnunum.
  • kuehles blondes  (26.05.18 14:13:55)
X almam aşırı pahalı, face id de beğendiğim bir şey değil.

8 desen dizayn eski. O parayı o dizayn haketmiyor.

Bana kalırsa Iphone zirvesini 5s ve se ile gördü ve sonrasında diğer cihazlar durumu eşitledi.

İşlemcisi a11 bionic x ve 8'lerin. Piyasanın net biçimde en iyisi. Ama sd835 845 veya exynos 8895 veya 9810 ile aralarında büyük fark yok.

Şarj desen Android tarafındakilerin tamamı daha iyi.

Fotoğraf desen keza Android tarafında daha iyi cihazlar var.

İşletim sistemi desen Oreo kullanıp beğenmedim diyen görmedim. Ki ios'tan geçenler bile şaşırıyor kullanınca ve memnun kalıyor.

İş yerinde imac vardır, macbook kullanıyorsundur al iphone x veya 8 plus memnun kalırsın. Parası da seni ilgilendirir.

Ama bunun haricinde kişisel olarak iphone önermem. Hele hele param limitli ise hiç önermem. Telefon tamiri yapan biri olarak görüşlerim böyle.

Dün xz1 aldım sony, 2200 tl Türkiye fiyatı ben 1850'ye aldım. Muhtemelen 3-4 sene kullanacağım. Düz telefon kullanıcısı olarak verdiğim para telefona 400 dolar üstüne çıkmaz. Çıktığı anda da iphone x veya s9+ değil daha üstün şeyler beklerim ki üretilmiyor öyle şeyler şu an.

İlle ios olsun diyorsan 7 al gitsin. Performans olsun diyorsan 8 al aynı işlemci.

İmaj lazımsa hiç düşünme x al.
  • bos gezenin bos ustasi  (26.05.18 14:37:28)