Yapı Kredi Bankası çalışanı var mı?

Selam,

Şimdi bana bir soru geldi de, sistemi farklı olabilir diye anlayamadım. Şimdi diyelim Yapı Kredi'de şirket hesabımız var, çalışanlara da maaş hesabı açtık, maaş ödemesi tanımlattık ve her ay düzenli maaş yatırıyoruz. Misal x işçisinin maaş ödendi dekontu lazım oldu, ben internet şubeden bakıyorum maaş ödemesi tek kalem toplu fiş kesilmiş bütün işçiler için yekun tutar var. Oysa ki bana içlerinden sadece bir kişinin ki lazım, şu isimde adamın şu hesabına şu tarihte bu kadar yatmış diye... Ama müşteri temsilcisi de bunu sorduğumda bana bir excel listesi gönderiyor topluca, ayrı bir dekont veremiyor?

Cidden sistem böyle mi? Dediğim tarzda bir ödendi belgesini nasıl alabilirim?

Sordum da cidden sistem böyleymiş. Çözüm olarak müşteriden (maaş alan çalışandan) bir talimat alıp onun hesabındaki harekete ait dekontun işverene verilmesi önerildi. Talimatta "hesabımdaki şu tarihli maaş ödemesi işlemine ait dekontun xxx şirketi yetkilisi xxx'e verilmesini rica ederim" gibi bir şey yazması yeterli.

  • orient blue  (23.05.18 10:01:57)
temsilci ne yaptığını bilmiyordur. bütün bankalarda her hareketin dekontu alınabilir, alınmak zorundadır.

  • givemesomesubstance  (23.05.18 11:02:33)
akbank da öyle. önemli bir konu için lazım olduğunda fiziksel dekont hazırlayıp posta ile göndermişlerdi, halbuki pdf olarak gönderse biz de çıkartırdık ama yapamadılar(ya da yapmadılar).

  • Bruce  (23.05.18 11:06:52 ~ 11:08:57)