Su mesajda supheli bir durum var mı sizce? (PayPal içerir)

Ohh sorry to hear that you don't have PayPal account, i will be glad if you can log on to www.paypal.com and set up your account and send me email use to set up and i will suggest you make use of your personal email address so when i make the payment you will be notify from PayPal instantly, you can go ahead and create the PayPal account now so i can make the transfer to you as soon as possible ok?

Amerika'da olduğunu söyleyen birisi sattığım bir şeyi almak istiyor, böyle bir mesaj yazdı. PayPal'a da pek hakim değilim. Ne diyosunuz var mı bi Ali-Cengiz oyunu?

Genel olarak alışveriş açısından bir problem yok ama eğer sen türkiyede yaşıyorsan paypal hesabı açamazsın. vpn falan kullanarak paypal açma paran içerde kalır çekemezsin. eğer sürekli bir iş değilse yurtdışında yaşayan bir arkadaşının paypal hesabını verirsen parayı oraya göndersin.

  • mr.goodcat  (21.05.18 23:57:11)
paypal'in yoksa bi tane aç da gönderem diyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.05.18 23:57:32)
elin ABD'lisi ne anlasın yasaktan? cici cici yol göstermiş.
it is forbidden, I am not allowed to get payment through PAYPAL, yazman lazım.

  • niye ama  (22.05.18 00:08:19)
supheli bir durum var direk diyemeyiz (ama bu kadar ozen gosteriyorsa nasil hesap acacaginla ilgili falan olabilir yani) ama turkiye'de paypal calismiyor o yuzden o sekilde yapamazsiniz sen de turkiyedeysen ve yabanci banka hesabin yoksa.

paypal is banned in our country de baska bir metod soylesin.
  • robokot  (22.05.18 00:26:28)
mesajın içeriği paypal aç gibi ama şüpheli olan durum amerikadan olan birinden gelen hata dolu mesaj. en az 4 5 hata/yanlış kullanım var. Tabii bir amerikalı veya oradaki bir göçmen de hatalar yapabilir ama bunlar biraz fazla göründü benim gözüme. yani işin çok aslını bilmediğim için mesaj üzerinden gittim. sözlükte ve burada başlıklar vardı, afrika ülkelerinden falan mesaj geliyormuş sahibindedeki ilanlara, fotoğraf makinesini telefonu kardeşime vs almak istiyorum diye öyle bir şeyse dikkat edin.

  • senolll  (22.05.18 01:04:38)
Abi olay soyle mi gerceklesti.

Sen sahibinden benzeri bir yere satacagin seyi koydun ve bu arkadas nasil bulduysa senin urunu buldu ve istedigin fiyattan almak istiyor.buysa durum dolandirilmak uzeresin.
  • duptıs  (22.05.18 01:31:50)
@duptıs abi burada dolandırma işin neresinde Allah aşkına
Adam diyor ki adrese git hesap aç, mail adresini düzenli adresin olarak ver ki para yattığında anında mail gelsin, sonra da bana adresi ver ki ben de hemen ödeme yapayım.
Hayır 50 belki 100 tane ABDli müşterim var herkesten PAYPAL ödemesi alıyorum. nerede gördün dolandırıcılığı, müneccim misin?
bunun öncesi sonrası başka bir muhabbet varsa, diyeceğim ki tamam oradan niyet okudunuz. şurda ne gördünüz Allah aşkına?
  • niye ama  (22.05.18 02:43:30)
duptıs haklı, sahibinden ilanlarına çok yurtdışından dolandırma girişimi geliyor. özellikle afrika kıtasından. şöyle ödedim, böyle ödedim, sahte dekontlar. sen kargola paran swift'te 2 güne gelecekler. sözlükte başlığı bile var gece gece bulamadım

  • rosencruz  (22.05.18 03:26:05)
TÜrkiye'deki bir siteden sattığınız ürün için Amerika'dan para göndermek istiyorlarsa bir gariplik var.

Yoksa PAYPAL hikayesi gayet normal duruyor.
  • burfak  (22.05.18 14:15:54)
@niye ama

Olay söyle mi gerçekleşti diye bu yüzden sordum adama ama sen gerilmişsin,müneccim değilim sahibinden vb yerli sitelerde çok fazla ürünüm var ve her gün benim sattiğim ürünü kendi ulkesinde yari yariya alabilecek amerikali vs oldugunu iddia eden nigerian scamcilerden mesaj aliyorum.bu yuzdende arkadasi uyariyorum.eski duyurulari tararsan bu sekilde dolandirilan arkadaslarin duyurularini goreceksin,
  • duptıs  (22.05.18 21:44:32)