İşyerinde yemekte karşı cinsin davetine karşılık vermemek öküzlük müdür?

Merhaba arkadaşlar,

İşyerinde yemek yerken hoş bir hanım arkadaş masaları dolu olmadığı zaman
beni gördüğünde buraya gel diye teklif ediyor ama ben teşekkür edip
kendi masama geçiyorum.2-3 defadır oluyo bu olay. Bugün kafama dank etti acaba öküzlük mü ediyorum diye? Ben rahatsızlık vermemek için gitmiyorum, bir de yavaş yediğim için onların yanında kasmak istemiyorum. Kötü bir şey düşünürler mi kaba,öküz falan diye?

Bir de bu arkadaş daha önceden "Yalnız olursan yanımıza gel, yalnız yemek yeme" demişti. Aramız da iyidir yani ama işlerin yoğunluğundan konuşma fırsatımız olmuyo. Bir dahakine davetine karşılık mı versem? Bir de o manada bir şey anlamalı mıyım?

Bence art niyet yok. Yemek yenebilir bir seferlik. Muhabbet sarmazsa masanızda devam

  • rosencruz  (21.05.18 21:56:38)
Aciyorlardir sana belki ya da ufak ihtimal kadin veya yanindaki birisi senden hoslaniyor da olabilir, bi bakalim demislerdir. Bi kere dene de gör

  • her giriste sifresini unutan adam  (21.05.18 21:59:09)
Her girişte şifresini unutam adam +1

  • lata  (21.05.18 22:09:17)
Bence o manada bisey anlamalisin. Ayrica davete icabet gerekir ne olursa olsun.

  • balpolen  (21.05.18 23:08:52)
yanlarında keyifli zaman geçirmiyorsan bence gerek yok zorla oturmaya, bazen samimiyet olmuyorsa olmuyor.

  • gezegen olan pluton  (21.05.18 23:12:39)
Kadın olmalarıyla ilgisi yok, erkeğe de desen bozulur ya da bir şeyler düşünür da erkekler bu kadar ısrar etmez gibi sanki.

  • dafaisss  (22.05.18 00:02:24)
çokta kasmaya gerek yok. rahatsız olacak olsalardı birkaç kere teklif etmezlerdi. bence de bir kere git dene.

  • booty hunter  (22.05.18 00:42:24)
Gardaş gay mısan

  • kleider  (22.05.18 02:03:48)
Yav hatunlar sende ışık görmese pas verir mi , acıdıkları için değil ışık gördükleri için çağırmışlardır

  • kleider  (22.05.18 02:05:55)
Yahu bu sorunun gönül işlerinde açılması nasıl bir olaydır?!?!?

İş arkadaşı, sen yalnızsın diye masaları boşken seni yanlarına çağırıyor, sen de gitmiyorsun. Evet öküzlük ediyorsun. İş yerinde yapılan her hareketi cinsiyet bazlı değerlendirmeseniz mesela. 4000+ kişilik bir şirkette çalışıyorum. Bir sürü insanla konuşuyorum, öğle yemeği yiyorum yeri geliyor kahve içip sohbet ediyoruz. Genellikle de iş konuşuyoruz. Bazen konserlerden veya çocuklardan da konuşuyoruz samimiysek. O manada bir şey anlamayın. Kendi geleceğiniz için işyerinden gönül işi çıkarmayın.
  • SiyamkedisiZorro  (22.05.18 14:18:30)
Kibar ve klas insanmış. Git, otur, teşekkür et, yemekte sohbete abartmadan katıl. Onlar senden önce bitirirse de lütfen beni beklemeyin, çok yavaş yerim de.

  • twelfth  (22.05.18 21:59:58)
"O manada bir şey" anlamamalısın. Nezaketen çağırıyordur yüksek ihtimal.

Ayrıca evet öküzlük ediyorsun. Davet etmişler işte, ne rahatsızlığı ya. Kendini de sal, davet edeni de.
  • gayda  (22.05.18 23:03:11)