İş başvurusundan sonra HR'a işe aldınız mı almadınız mı diye mesaj atmak?

Garip bir başlık ama hemen açıklayayım.

İş başvurusunda bulunduğum bir şirket var. Kendileriyle yüz yüze görüştüm, sonra ülkede olmadığım için Skype üzerinden konuştuk. Beni çok beğendiklerini, büyük ihtimalle işe alacaklarını söylediler. Yalnız işe alımı yeni başlattıkları için 2 hafta bu süreç devam eder dediler. Ben de farklı bir ülkede olduğum için mümkünse bir kaç gün içerisinde olumlu-olumsuz geri dönüş yapmalarını rica ettim. Adam elinden geldiği en kısa sürede geri dönüş yapacağını söyledi.

Şimdi bunun üzerinden 11 gün geçti. Ve bana hala geri dönüş yapılmadı.
Türkiye'de başka iş teklifleri alıyorum ama bu şirketi çok beğendim ve tamam derlerse atlayıp gideceğim.

Demin mesaj atacaktım HR'a ama sonra acaba ters teper mi diye düşünmeye başladım. Sanki umutsuzum ve peşlerinden koşuyormuşum gibi.

Bir taraftanda acil bir geri dönüş lazım.

Ne yapmalıyım?

bence sorun. hiç bir şekilde ters tepmeyecektir.

"süreç ile ilgili bilgi verebilir misiniz" tadında bir e-posta yazabilirsiniz.
  • hakiki ssg  (21.05.18 14:36:42)
Arama, hiç profesyonel değil. Digitürk HR Müdürü kuzenim bir muhabbbet esnasında söylemişti.

  • perfectum  (21.05.18 14:40:17)
digiturk ilginç davranmış.

ben kendim bizzat insan kaynakları çalışanıyım. 6 yıl türkiye'de bir yıldır da almanya'da bu işi yapıyorum. bizi aradıklarında asla bu aradı reddedelim diye bir düşüncemiz olmadı.

aksine iş için ne kadar istekli olduğunu gösterir.
  • hakiki ssg  (21.05.18 14:54:36)
@hakiki ssg: Belki de sen haklısındır bilemiyorum.

  • perfectum  (21.05.18 14:58:24)
İK diye yerleşmiş bir şey varken neden başlık vbe sonrasında herkes HR HR HR demiş anlamadım. digiturk ya da görüşülen firmanın departmanı, kendisinden HR diye mi bahsediyor acaba, İK diye mi?

ve bence usulünce bir mail yazmakta sorun yok.
  • runagain  (21.05.18 15:06:01)
digiturk ik müdrünün kendi kompleksi o.

aradığın zaman kesinlikle ters tepmez merak etme.
  • oscar  (21.05.18 15:06:25)
Ben HR kullandım çünkü iş TR'de değil. Alışkanlık :)

Yazıyorum o halde?
  • tendra van case  (21.05.18 15:07:22 ~ 15:08:45)
yaz ya. digiturk HR müdürüne bakma sen :)

  • kenarortay  (21.05.18 15:20:01)
@runagain Bu departmanların ve titleların hepsi Ingilizce'den gelmiş tabii ki de HR diyeceğim, Milliyetçiliği bırak :D

  • perfectum  (21.05.18 15:24:26 ~ 15:24:56)