Bilgisayarım sürekli donuyor, kapatmak zorunda kalıyorum neden olabilir ?

2 aylık aspire es 15 model bir laptobum var. Ama nedendir bilinmez YouTube'dan film izlerken ya da internet kullanmayıp bilgisayardaki filmi izlerken bir anda donuyor, ve fare,klavye dahil hiçbir şey çalışmıyor. Ctrl-alt-delete falan da çalışmıyor. Açma.kapama tusuna uzun süre basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum. Sürekli donmasınnn nedeni ne olabilir, neden kapanıyor bu bilgisayar? Ne çözümü nedir ?

Arkaplanda torrent açık oluyor çoğu zaman ondan olabilir mi acaba ?

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
İyi günler.

ram'de problem olabilir.

  • pispinti  (20.05.18 20:19:29)
bilgisayar çok ısındığından dolayı kilitleniyor muhtemelen.

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (20.05.18 20:32:09)
muhtemelen donanım sorun mevcut ve en olası olanı da RAM.

2 tane RAM takılı ise sırayla bir tanesini çıkarıp sorun oluyor mu diye bakabilirsin. tek RAM takılıysa daha bi karmaşık tabii durumlar
  • washe  (20.05.18 20:43:44)