San gimignano - Siena

Merhabalar,

Floransa'dan san gimignano ve siena'ya en rahat ulaşım nasıl olur? Araba kiralamaya gerek var mıdır? Aynı gün içinde hem gimignano hem de siena'ya gidip floransaya dönülür mü?

Teşekkürler

Otellerde turlar oluyor. Bir konuşun isterseniz. Hem yormaz hem de daha eğlenceli geçebilir

  • kisa  (17.05.18 23:23:20)
En rahatı araba olur, normal şartlarda floransa'dan tren, inip otobüs. Toplamda gidiş 2 saate yakın, yanlış hatırlamıyorsan trenle 1 saat, otobüsle 40 dakika civarıydı.

Çok erken yola çıkılacaksa siena da peşine gelebilir, san gimignano ufak, 2 saate içerisi dolaşılıp(kesinlikle meşhur dondurmayı ye) oradan siena'ya geçilir. Hiç geçmedim ama yakın, hele araba varsa kesin git derim. 1 tam gün bile zor yeter siena'ya ama sırf orası için ayrıca 1 gün ayırmamayı da anlarım, hiç gitmemekten iyidir. Araba kiralansın yani, zamandan ve yorgunluktan kar.
  • Bruce  (17.05.18 23:48:11)
siena ve san gimignano'da araba park problemi var mı peki?

  • kolaygelsin  (18.05.18 00:05:37)
yüksek sezonda gidiyorsan san gimignano'da problem olabilir ama bulursun, gerekirse 50 metre öteye park edersin; girişteki park yeri dolsa bile yer bulunuyor. siena ise bildiğin şehir, ne kadar dolu olursa olsun bulursun. bu sebepten gitmemezlik etme yani.

  • Bruce  (18.05.18 00:36:29)
san gimignano araba problem oluyor maalesef. sienada arabayı bırakıp otobusle gitmek daha mantıklı geliyor bana. san gimignano zaten 2-3 saatte biten bir yer. ikisi için de 1.5 gün yeterli diye düşüyorum. floransadan trenle yine daha mantıklı bana göre çünkü araba coğu zaman dert park problemi hep oluyor. misal sieana'da sehrin dısına park etmeniz lazım. sonra 2-3 km merkeze yürü et. onun yerine otelinizi sehir merkezinden secerseniz daha iyi olur. yani ben böyle yapmıştım :)

yani şöyle düşünce otoban parası ve araba park ücreti vs merkezde otel. bütçenize ve sieanadan sonra ne yapmak istediğinize göre değişiyor. araba mantıklı mı değil mi. yoksa zaten sieana da el kadar yer. ben 2 gün kalmıştım gitmediğim yeri de kalmadı :))
  • burchak  (18.05.18 01:40:29 ~ 16:58:15)