Windows 10 o kadar mi kotu ya?

Sozlukte ozellikle Nisan guncellemesinden sonra girilen entryleri okudum da herkes nefret etmis. Ben su ana kadar hicbir sorun yasamadim, cok agir islemler yapmiyorum diye mi fark etmiyorum acaba? Acilis hizinda, uygulamalarda falan hicbir sikinti yok. Sizde nasil durum?

Windows kotulemezse olecek hastaligindan ileri geliyor o kotulemeler. Evde nuh nebiden kalma (10 yillik masaustu), us yerinde canavar bi masaustu ve canavarimsi bi dizustunde kullaniyorum. Hicbir sorun yasanadim.

  • allah yazdiysa bozsun  (16.05.18 17:45:35)
chrome'da gezinip film izleyip en fazla 2 oyun oynayanların her windows hakkında ciddi yorumları oluyor. "kasıyor, dandik abi yea, bok gibi ya, çok iyi abi" gibi. ciddiye almamak lazım. memnunsan iyidir.

edit: ben 8.1 kullanıyorum mesela herkesin fanatikçe kötülediği. neden dediğimde "kasıyor abi yea" diyorlar. "ok" deyip geçiyorum mesela. ben bir sorun yaşamıyorsam iyidir.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.05.18 17:49:34 ~ 17:50:24)
sıkıntı yok valla. 2 senedir kullanıyorum. bir kere bile format atmadım. mavi ekran gördüğümü de hatırlamıyorum açıkçası. cillop gibi çalışıyor.

  • burya  (16.05.18 17:52:18)
kötü.

  • lalu  (16.05.18 17:52:19)
Günde 8-10 saatimi aktif olarak win 10 üzerinde geçiriyorum ve başlığa girip ne diyor amk bunlar diye bakmıyorum bile. O kadar memnunum.

  • synesthesia  (16.05.18 18:43:41)
önce win 8.1 bilgisayarıma kurduğumda bir sürü sorun çıkarmıştı. sonra temiz format attıktan sonra tekrar kurdum ve hiç sorun yaşamadım. bence şimdiye kadarki en iyi windows. ssd olmamasına rağmen gayet hızlı çalışıyor. windows 7'yi kullanmadım ama 8.1 cidden kötüydü bence.

  • nothing in my way  (16.05.18 18:51:59)
windows 10 kötü değil. yavaş da değil. bu kadar bok atılmasının sebebini anlamıyorum. ileri düzeydeki kullanıcıların çok kötülediğini görmedim. benim 2011'de aldığım o zamana göre değeri 2200 dolar civarında olan bilgisayarımda hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım. donanım yönünden ssdsiz ve donanım yönünden zayıf bilgisayarda işkenceye dönebilir. windows phone'daki gibi mağazadan app yükleme çok iyi olmuş bana kalırsa. tek kötü yanı windows 10 ile gelen gereksiz applerin gereksiz çalışması. ve tabiki bir de windows defender var. kapatıp yoluma devam ediyorum.

ince ayar yapmayı bilen bu işletim sistemiyle çok güzel zaman geçirir, sıkıntısız kullanır. kullanamayan MacOS falan kullansın.
  • false pretension  (16.05.18 21:29:33)
Win 10 kullanıcısı olarak ben de memnunum. Yalnız en iyisi Linux bence.

  • noeldayın  (16.05.18 21:58:04)
bir it uzmanı olarak rahatlıkla hiç bir sıkıntı olmadığını söyleyebilirim. donanım önemli tabi eski pc'lerde leş gibi yavaş olabiliyor ama en önemlisi alışkanlık tamamen. win7 çıktığında xp daha iyiydi onların gözünde, win 8 çıktığında ise win7 daha iyi :) güncel işletim sistemin kullanmak güvenlik açısından her zaman sizin hayrınızadır.

  • delidir yakalayin  (16.05.18 22:05:30)
Donanimin cok iyiyse sikinti yok da o bicim makinen yoksa sikinti. Bende lisansli win10 var, 7ye geecegim tekrar. COk ciddi hiz farki var. Benim gibi sabirsiz tez canli isen cok sikinti oluypr.
bunun aliskanlikla falan alakis yok. Bir sey yavassa yavastir. Oncekinden yavassa yavastir.
Bir de guncellene isi kanserlik. Isyerinde anamizi aglatti. 7 kullaniyorken hic sikintimiz yoktu, win10 bizi mahvetti.
  • stavro  (16.05.18 22:12:06 ~ 22:13:19)
Gayet iyi

  • x daemon  (17.05.18 14:16:38)