aksener ya da ince gelirsese

-sigara, alkol ve otomobilin basini cektigi yuksek vergi oranlarinda dusus olacak mi?
-vatandasa vergisiz gumrukleme 20 euroya dustu biliyorsunuz.hemde e 150 eurodan kademeli olarak. buna duzenleme gelecek mi?
-yurtdisina paket gonderimlerinde hayvani ucretlere indirim gelecek mi?ptt ozellikle
-kozmetikcilerin karini dusurmemek icin vatandasa yasaklanan kozmetik urunlerini tekrar alabilecek miyiz?
-faturalardaki trt bedeli gibi sacma sapan kalemler kalkacak mi?
-aksener wikiyi acacam diyor.peki obur yasaklar ne olacak? imgur, pastebin vs.
-buyuk patronlardan vergi alabilip vatandasin sirtina yuklememek gibi kararliliklari varmi?
-bunlarin aciklamasini yapmadilarsa iletecek biri varmi?

kisa ve orta vadede bir seyin degisecegini dusunmuyorum. uzun vadede de cok kucuk degisiklikler olur.

-aksener wikiyi acacam diyor.peki obur yasaklar ne olacak? imgur, pastebin vs.
su yapilabilir

-buyuk patronlardan vergi alabilip vatandasin sirtina yuklememek gibi kararliliklari varmi?
x patrona degil y patrona ayricalik yapilir. hatta patronlar degismeyebilir de
  • fakyoras  (16.05.18 02:29:29 ~ 02:30:00)
Devlette devamlılık esastır, bu saydığınız vergi kalemlerini almadığınızda açığı ne ile kapatacaksınız?

benzinin maliyeti 2 TL sanırım, hatta bu fiyattan ihracat yapıyor olmamız lazım. Motorin üretmek için mecburen benzin de üretiyoruz ve iç piyasaya fazla geliyor.

Şimdi biri çıkıp diyebilir ki "lan dışarıya satacağımıza vatandaşa versin 2 tl den"

Ama öyle olmuyor işte, ilk önce kısa vadede akaryakıttan gelen büyük vergi kazancı elden gitmiş olur, uzun vadede ise benzin ucuz olduğu için insanlar daha çok araba almak isterler ve paramızın çoğu dışarı gideceği için cari açık büyür.

Büyük patronlardan vergi alınma mevsuzu da derin, elbette alınıyor hiç alınmıyor değil. Ama adamların ümüğünü sıkacağım dersen "sikerim vergisini de istihtamını da, bir tek ben mi kalkındıracağım memleketi?" dediklerinde alkole ve sigaraya para verecek vatandaşın maaşını kim ödeyecek?

Konu uzun ve karışık, öyle bekara boşanmak kolay. Vallahş bana bugün deseler gel al devleti yönet "deli miyim lan?" derim.
  • John Bloor  (16.05.18 11:05:30)
Böyle küçük vaadler değil kavramlar önemli.

Alkol ve sigara ucuzlamaz, 20 euro limiti kalkmaz belki ama paypal tekrar başlar Türkiye'de çalışmaya.

Ekonomik kriz altında kimse vergileri kısma yoluna gidemez bunu vaat eden yalan söyler veya devleti batırmaya çalışıyordur şu an.

Hiçbir siyasetçi sermaye ile ters düşemez hele hele propaganda döneminde hiç düşemez. Ama genel Ecevit politikası halkçı düşüncedir. İnce de bu yolda gider, o nedenle İnce gelirse balinalar ekonomik krizi büyütebilir. Akşener sağcı olarak sermayenin yanında takılacaktır her zaman. Eski Mesut Yılmaz, Tansu Çiller dönemi gibi.
  • bos gezenin bos ustasi  (16.05.18 12:09:41)