Gaziantep

Selamlar haftaya eşim iş için Antep'e gidiyor, istersen sen de gel dedi ama ramazanda orda aç kalır mıyım? Otelden çıkıp tek başına gezip yemek yiyebileceğim açık restoran bulur muyum? Hiç gitmedim ve görmek istiyorum orayı.

Yoksa ramazanın ilk dayağını mı yerim? :)

Teeşşkürler.

ramazanın ilk dayağına %80 basıyorum. 100 tele.

  • Tears of Devil  (15.05.18 13:51:23)
O zaman otelde kahvaltı edip çıkıp, iftara kadar bir şey yemem. Sigara zaten içmiyorum da suyu napıcaz bilemedim şimdi.

  • old possum  (15.05.18 13:55:43)
Çoğu yer kapalı oluyormuş biz gittiğimizde halil usta kapalıydı mesela. En kötü avm de birşeyler yersiniz ama açık yerler avm harici de vardır kesin. Cafe bistro tarzı yerler kapatmaz sanırım. Gidip gezin bence imkan varken.

  • curukturpkokusu  (15.05.18 13:56:59)
Su içemeyecek kadar değildir ya, biz daha muhafazakar bir komşu ilde oturuyoruz sokakta mısır yiyen bile var ramazanda. Lokantalar iş olmadığı için kapatıyor oruç tutmayana yemek yok mantığıyla değil.

  • curukturpkokusu  (15.05.18 13:58:24)
Çoğu restoran gün içinde iftar hazırlığı yaptığı için gün içinde servis açmakla uğraşmıyor.AVMler, Üniversite tarafı veya Gazimuhtarpaşa(Bankalar caddesi, Nişantaşı sokak vs.) tarafında cafe-bistro tarzı yerlerde yemek yiyebilirsiniz.

  • nopnog  (15.05.18 14:01:38)
antep bilinenin aksine çok rahattır. zaten instagramdan sonra yemek için gelenlerin sayısı da oldukça artmış durumda. bir sorun olmaz yani merak etmeyin. dışarıya atılan masaları içeri alırlar biraz sıcak olabilir ama onun dışında bir sorunla karşılaşmazsınız merak etmeyin.

  • golgi aygıtı  (15.05.18 14:28:55)
Rahat ol açık yerler var. Rahat rahat yiyebilirsiniz.

  • valarmurgulis  (15.05.18 14:45:44)
Selamlar,

Foursquare vasıtasıyla şehrin en iyi yemek yapan yerlerini bulup o yerlerde yemek yerseniz sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Zira sizden başka oruç tutmayan insan illa ki vardır. Ve mekan sahipleri de ekmek parası derdinde olacağı için canlarına minnet.

Ayrıca bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalısınız. Çünkü inanılmaz yiyecekler var.
  • fragile lady  (15.05.18 15:08:48)
Gaziantep'de yaşayan birisi olarak dayak falan yemezsin. Avm'ler var, merkezi yerde lokantalar açık olur.

  • huzunbaz palyaco  (15.05.18 16:56:35)
dayak olmadı herhalde...

  • haci baba  (03.06.18 02:14:44)
Yok olmadı. Çok şükür ama su içmek dışında elimde yiyecekle filan dolaşmadım. Bu arada şöbiyet efsaneydi. istanbul'da yediklerim çöpmüş. Sırf şöbiyet için bile gidilir :)

  • old possum  (03.06.18 16:49:12)