excel'de işaretçi çubuğu

geniş bir tablonun en baştaki hücresiyle en sonraki hücresini kontrol etmem lazım aşağı kaydıra kaydıra.

ok tuşlarıyla sadece tek hücrenin etrafındaki çerçeveyi gezdirebiliyorum.

böyle tüm satırı baştan sona kaplayan, ekrana cetvel dayamış gibi aşağı yukarı kaydırabileceğim bir işaretçi var mı?

Pencere ekran boyutunu aşıyor ve scroll kullanmak zorunda kalıyosanız eğer üstteki iki öneri++

Şu durumda daha az işe yarayan ama benzer durumlarda ihtiyaç duyacağınız alternatif yöntem: shift+space bulunduğun satırın tamamını işaretler, göz hizası kaybolmaz böylece.
  • IncredibleMau  (15.05.18 12:33:29)
hah işte o shift+space ile tüm satırı işaretleyince çıkan maviliği ok işaretleriyle aşağı yukarı kaydırabilmek istiyorum.

aradaki sütunları gizleyemem, onlara da bakmam lazım.

ekranı aşmıyor, bakmak istediğim şey dışarıda kalmıyor (ya dakalıyorsa bile küçültüp aynı ekrana sığdırırım. ama satırın bir başına bir sonuna, bir ortasına, tekrar başına falan bakmam lazım. bunu yaparken aynı satıra baktığıma, aşağı yukarı satıra kaymadığıma emin olmam lazım.

i.hizliresim.com şu maviliği aşağı yukarı oynatabileyim istiyorum.

bakın muhasebe programımdan gif yaptım, bunun excel'ini istiyorum: i.hizliresim.com
  • kibritsuyu  (15.05.18 12:48:25 ~ 06.06.18 18:09:09)