beyin kanaması geçiren biri kurtulabilir mi?

ankara'da bir akrabamın beyin kanaması geçirdiği haberini aldım. çok detay alamadım, zaten sormadım da.

beyinde bir damardaki balonun patlaması veya patlayıp damara zarar vermesi gibi bir şey olmuş.

rahatsızlanıp hastaneye gitmiş. (hastaneye baygın vs. değil normal bir şekilde gitmiş)
hastanede kusup idrar kaçırma olayı olmuş.
sekiz saat süren bir ameliyata alınmış. kırk saat uyutulacakmış.

çok efendi ve çok sevdiğimiz bir insan. çok üzüldüm.
yukarıdaki verilerden bir şey anlaşılır mı bilmiyorum. umut var mı sizce? belki çevrenizde bunu yaşayan biri olmuştur.

ebru gündeş yaşadı işte.

  • herhaltibiliyoring  (15.05.18 01:18:36)
Evet, kurtulabilir.

  • devilred  (15.05.18 01:20:48)
kafasına ak 47 mermisi yiyip yaşayan adam var daha ne olsun.

  • Jimmy McNulty  (15.05.18 01:38:11)
benim babam 2 kere ağır denilebilecek beyin kanaması geçirdi. yaşı da var. ilk kanamada toparladı az çok ama az çok hasar bırakmıştı. son geçirdiği kanamada yatağa mahkum oldu, zamanla konuşması gitti, yutkunma refleksini kaybetti. kanamanın olduğu bölge biraz önemli bu konuda.

  • false pretension  (15.05.18 01:53:56)
tamamen sans, nereden kanama gecirdi ne kadar cabuk mudehale edildi vs. sorunsuz da atlatabilir, kismi veya butun felc olabilir bunun kimisi fizik tedaviyle baya iyilesebilir, iyilesmeyebilir... cok bilmek mumkun degil.

  • robokot  (15.05.18 02:15:26)
Robokot +1. Benim dedem de beyin kanaması geçirdiğinde konuşma yetisini kaybetmişti ve sol tarafı felçli olmuştu. Ancak o şekilde 5-6 sene daha yaşadı. Umarım ciddi bir hasar kalmaz akrabanızda, geçmiş olsun çok çok.

  • yercekimini kendine ceken adam  (15.05.18 09:43:24)
eniştem geçirdi ve kurtuldu. ancak ruh hali çok değişti. cimri bir insanken çok eli açık oldu ki bu normal.

  • mikahakkinen  (15.05.18 11:42:53)