Şimdi 1 sene köle gibi çalışıyoruz ya çoğumuz

Sonra da o bir senede biriktirdiğimiz paralarla tatil yapıyoruz hani. O tatil için nasıl bir bütçe ayırıyorsunuz? Mesela bir maaşınızın ne kadarına denk geliyor ya da ortalama ne kadar parayı tatile ayırmak size normal geliyor?

Bu sene bütün paramı tatile ve konserlere ayırmak üzereyim ve asla hiçbirinden vazgeçmek istemiyorum da biraz diğer insanların nasıl yaptığını merak ettim. İsterseniz bu yaz yapacaklarınızdan da örnek verebilirsiniz. Buyrun istediğinizi yazın iş ve okul hayatından kurtulduğumuz o çok kısıtlı ve güzel günlere dair.

her ay maaşımın 4te biri civarı eğlenceye gidiyor. senede bir maaş da komple bir tatil.

  • mahmut29  (13.05.18 22:36:08)
Tatil icin ozel bir butce ayirmiyorum, zaten biriken paradan kullaniyorum. Genelde ayda bir farkli bir ulkede tatil yapmayi hedefliyorum ama usengeclikten bu her zaman mumkun olmuyor.

Izin gunlerim cok oldugu icin (40+ gun) cogu zaman hepsini tatil icin kullanamiyorum, izin alip ev keyfi yaptigim da oluyor.
  • crown  (13.05.18 22:39:42)
yaklaşık 2 aylık maaşımı 3-4 haftalık yurtdışı tatile ayırıyorum

  • cedex  (13.05.18 22:54:05)
son 2 sene hariç tatilimi hep bisiklet üstünde geçirdiğimden masrafım pek olmuyor. işim gereği senenin 2 veya 3 tam ay'ı antalyada 5+2 veya 5* otellerde bulunduğum için zaten parayla tutacağım xxx bir otelin beni tatmin etmeyeceğini biliyorum, hatta geçen sene bunu denedim ve 5 yıldızlı ama paramın yettiği bir otelde 1 hafta kalmaya çalıştım, sonuç; rezalet amk. bisiklet üstünde daha iyi, hem ucuz hem sportif hem fıtıfıtı...

  • Tears of Devil  (13.05.18 23:25:06)
tüm maaşı tatillere harcıyorum --ama sağlam gezdim, geziyorum-- gerçi birikmiş 3 kuruşum yok, millet rahat rahat emklilik takılırken sanırım ben sürünecem ama şimdilik keyif aldığım bi hayatım var.
@Crown ne iş yapıyosun çok merak ettim, re: 40+ izin?

  • euteamo  (13.05.18 23:27:15)
hafta sonları dışında güneşi görmediğim bir yılı hatırlıyorum.
paso ofis içinde çalışıyordum.
neyse tatile çıktım, tatilde bir tekne gezisine katıldım.
tekne kaptanı, kronun önde gideni bir adamdı, sonsuz mavilikler ve güzel turist kızlar
içinde eğlenerek çalışıyordu lan. bense ofisde kümes gibi bir cubicle'da çalışıyordum.
o an atom fiziğine de lanet olsun deyip, döndüm istifamı verdim. (dermişim :))
  • herhaltibiliyoring  (14.05.18 00:18:10)
Geçen sene arabayla 16 günlük tur yaptık istanbul-antalya kıyıdan istanbul. kamplarda kendi çadırımızda kaldık, doğanın içinde tavuk, horoz, kuş sesleriyle uyanmak gibisi yok. Otele gidip 4 duvar arasında bir hafta tatile binlerce lira bayılmaya gerek yok. Gezdik tozduk, 2 tekne turu, yamaç paraşütü dahil bana herşeyiyle 2500'e falan patladı(alkol pek kullanmıyorum), sonuna kadar değdi. Bu yaz da aynı tarifeyi yapacağız.

  • opethian  (14.05.18 00:26:13)
mayıs haziran temmuz ağustos eylül aylarında her ay en az birer hafta sonu güneye ya da izmire gidiyorum.
temmuzda bir hafta bodrumda kalıyorum.
onun dışında iş için sağa sola gidince mutlaka bi iki gün önden arkadan uzatıyorum ki kafa dinleyeyim.

bunlar için iki maaş gidiyor herhalde toplam.
  • roket adam  (14.05.18 00:40:18)
bütçe ayıramadığım için maaşımın düşmesini göze alarak akdenizde minik bir ilçeye yerleştim.
sabahları işe giderken denizi görüyorum. akşamları sahilde bira içebiliyorum. gün içinde iş yerinin bahçesinden ya da yürürken ağaçlardan meyve toplayabiliyorum.

başka türlü tatil falan yapacağım yoktu benim.
  • strawberry first  (14.05.18 17:03:47)