Trafikte önümü kesen magandaya ne olacak?

Dün akşam şehir içinde beni sıkıştıran araca selektör atıp korna çaldım. Arkadan gelen araç galibi öndekinin tanıdığıydı bilerek önüme kırdı ve beni sıkıştırdı. Eşim olduğu için ters bir hareket yapmadım. Daha sonra trafik polisine aracın plakasını ve yaptığını anlattım. Polisler plakayı alıp teşekkür ettiler. Daha sonra internetten egmnin ihbar hattına bildirdim.

Peki bu adamı trafik polisi durdursa ne diyecek ki? ne yaparlar?

Hiç-bir-şey. Öfkenize hakim olarak en doğrusunu yaptınız. Ama ona, sizi dövse bile hiçbir şey olmayacak. Öldürse belki başına bir şey gelir. Bu umrunuzda olur mu? Bence olmaz.

Benim de başıma benzeri geldi. Geçmiş olsun. Tek çare bu ülkeden siktir olup gitmek. Tekrar geçmiş olsun.
  • farabi  (13.05.18 20:33:47)
@farabi teşekkür ederim. kimseye üstünlük sağlamak veya dersini vermek gibi bir amacım yok. zaten cezaevinde her gün bu tarzlarını görüyorum irrite oldum artık.

  • mikahakkinen  (13.05.18 20:35:29)
Yapacak bir şey yok. Diyelim ki çok iyi bir dövüşçüsünüz ve size saldıran magandaları alt ettiniz. Bu iş orda bitmeyecek. Üç it geldilerse bu kez on enik daha toplayıp "intikam" alacaklar. Magandalığın olayı bu. Kanun koyucu gibi davranıp çoğunluktan güç almak...

  • farabi  (13.05.18 20:38:11)
bu durumlarda selektör yaparken bile ölçülü olmaya çalışıyorum. hızlıysam yavaslıyorum belli ölçüde. aradaki mesafenin açılması için. polis ne yapar bilmiyorum ama siz doğrusunu yapmışsınız. Tr'de psikopat çok risk almaya deymez.

  • asilsiz suclama  (13.05.18 20:56:28)
Bişey olmaz. Geçmiş olsun.

  • komando kani var bende  (13.05.18 21:12:41)
her iki türlü de sıkıntı. adamı dövsen başına kalır, dayak yesen gene baş ağrısı. en güzeli sinirlenmeyip yoluna devam etmek. iyisini yapmışsınız. ama polisin bir şey yapacağını düşünmüyorum.

  • allen  (13.05.18 21:26:41)
konu nick uyumu diyemeden geçemedim.

soruya cevap: maalesef hiçbir şey.
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (13.05.18 23:58:47)