Android ile bunlar yapılabiliyor mu?

iPhone kullanıcısıyım ve Siri'yi günde belki 20 kez kullanıyorum.

En çok bunları yapıyorum/söylüyorum;

> 15 dakikaya alarm kur,
> 8'e alarm kur,
> bir sonraki alarmı iptal et
> mesajları ses ile yazmak,
> bildirim ile çıkan mesajı kilidi açmadan klavyenin yanındaki sanal mikrofon butonu ile sesli cevaplamak,
> dolar euro kaç para gibi sorular,
> güneş kaçta batıyor,
> 2 saat sonra hatırlat: doğum günü kutlanacak,
> düşük güç modunu aç

iPhone SE kullanıyorum, çok memnunum ama fiyatı ve kulaklık girişinin olmaması bir sonraki telefonumu Android yapacak gibi.

Siri özellikle mesaj yazarken dediklerimi %95 oranında doğru anlıyor, noktalama işaretlerini bile koyuyorum. Mesaj harici komutlarda İspanyolca kullanıyorum, ses ile mesaj yazarken genelde İngilizce ve Türkçe. Hiçbir dilde sıkıntı yok.

Ama merak ediyorum, bu komutları "Hey Siri!" diyerek veya sadece bir tuşa basarak verebiliyor muyum? Benim için çok önemli.

Hey Siri diyerek yapamazsiniz ama Hey Google diyerek yapabilirsiniz.

Ancak donanim seviyesindeki islemler icin net bir sey soyleyemem, Google Pixel vb ile olur da her Android dusuk guc modunu ac komutunu uygulayamayabilir.

Ben evde Google Home kullaniyorum ama telefonum iPhone. Siri'nin anlayissizligindan biktigim icin komple kapattim.

Edit: Aklima geldi, Android ile boyle seyler de yapiliyor (bir sonraki surumde herkese gelecek muhtemelen): youtu.be
  • crown  (12.05.18 23:32:02 ~ 23:44:09)
siz yazınca denedim, birebir yazdıklarınızı söyledim:

>alarm kurma çalıştı
>bu alarm da çalıştı
>alarmı iptal etmeyi yapamadım
> x mesaj gönder dedikten sonra mesajınızı sesle yazabiliyorsunuz. klavyeden ses tanıma tuşuna bastığınızda her yere ses ile yazabiliyorsunuz ayrıca.
>anlamadım sanırım
>kurları çevirebiliyor
>güneşin batışını sesli söylemiyor ama google'da arama yapınca direkt karşınıza çıkarıyor (siteden değil kendisi gösteriyor google)
>2 saat sonra hatırlat dedikten sonra hatırlatıcının ne hakkında olduğunu söylüyorsunuz ve kuruyor.

cihaz mi 4.
  • kutukcu  (13.05.18 00:28:58)