Kulaklık sorusu

Selamlar,

Amazon'dan kulaklık almak istiyorum, yurtdışında yaşıyorum, kargosu sıkıntı değil.

50 dolar üst limitim var. Audio-Technica'dan tutun JVC'ye, Shure'dan Edifier'a dünya bir marka, bir o kadar da çeşit var.

Kulaklık içi olanlardan değil de büyük olanlardan olsa daha iyi olur. Güzel bir plakçalarım, beş yüzün üzerinde plağım var. Lakin hoparlörlerden çıkan ses bazen eşimi rahatsız ediyor. Dolaysıyla ne alsam karar veremedim.

Ha bir de bunların open back, semi open back, closed back diye çeşitlendirilmiş. Plak dinlemek için en iyisi hangisi sizce?

ne olur bir yardım edin. Yoksa amazon'un önerdiğini alıp gideceğim.

Çok teşekkürler

Kulaklığı sadece ev içerisinde mi kullanacan? Eğer bir odyofil isen bir 50 dolar az kalır, biraz daha artırman gerek bütçeni.

  • giovanne  (12.05.18 10:48:48)
amazondan zamanında 50 dolar civarındaki kulaküstü kulaklıklardan iki tane almışlığım var ama artık onları kullanmıyorum. birisi kırıldı diğeri de kulağımı rahatsız ettiği için arkadaşıma verdim.

konuya dönersek, kesinlikle ve kesinlikle on-ear alma over-ear al. kulaklığı taktığında kulağını tamamen kapatmazsa kulağına baskı da yapmış oluyor, bi süre sonra çıakrttığında kulağında acı hissi oluşuyor.

50 dolar civarı ürünler artık beni tatmin etmiyor sinirimi bozuyor diye gidip sennheiser pxc 550 aldım. muhteşem bir alet. 50 dolar civarında tavsiye edebileceğim bir ürün yok ama dediğim gibi over-ear mühim
  • washe  (12.05.18 10:52:57)
bu soruyu tam olarak cevaplamak için hangi türleri dinlediğini, bass sevip sevmediğini de belirtmek gerek bence. çünkü benim en nefret ettiğim olay bir parçanın çok basslı olması, kulaklığın da çok bass vermesi. bu duruma ecnebiler basshead diyor.

yine bence 50 dolar gerçekten çok az bir meblağ. hele ki plakçalar ile kullanılacaksa.

üçüncü bence ise daha fazla bilgi vererek headfi'da konu açmak kesinlikle daha mantıklı. çünkü türkiye'de isteklerini tam karşılayan kulaklık tavsiyesi edinmen biraz zor. halbuki ecnebilerin kulaklık festleri bile var markaların katıldığı. kısaca headfi'daki bilgi buradaki bilgiden daha yüksek.

bana sorarsan ben kullandığım kulaklık olan german maestro 8.35'i tavsiye ederim. closed back dengeli bir kulaklık. kulaklık hiçbir şekilde kırılmıyor malzemesinden ötürü. padlerinden dolayı da kulakları resmen vakumluyor. dışarıya ses vermiyor, almıyor. dinlediğim blues ve death/core türlerinde de pek başarılı. bu kulaklığı aldığımdan beri gerek tatmin, gerek parasızlık olsun kulaklık piuasasını takip etmiyorum açıkçası.
  • arakaali  (12.05.18 12:11:47)
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Evet sadece evde kullanacağım. Audiophile değilim, olacağımı da zannetmiyorum :)

Ben de over-ear düşünüyordum. Teyid oldu.

Genelde oldies, klasik, great big bands, jazz albümlerim var. Bas ya da tiz yüksek olmuş, düşük olmuş çok mühim değil. Lakin çok da bass olmasın. Hoş değil bence. Bassheadleri görmüştüm. Demek ki almamak lazım. En azından bass'tan pek hazzetmeyen benim gibi bir için ideal değiller.

Headfi için de teşekkür ederim. Oraya bakmak en iyisi sanırım. Reddit de fena değil.

Zannediyorum bir kaç ay bekleyip 100 dolarlık bir şey alırım. Sizlerin paylaştığı kulaklıklara google'dan şöyle bir baktım. Çok güzeller fakat pikabıma 240 dolar ödedim. Bir de kulaklığa o kadar ödersem evde olay çıkar. Hoş, şu an öyle bir nakit meblağ yok elimde :)
  • Yochanan  (13.05.18 00:19:52)