Muharrem İnce'deki gariplik

>>> Seçimler yaklaşıyor. Muhalefette kim olursa olsun oy verecek durumdayım. En güçlü aday Muharrem İnce gibi gözüküyor. Çoğu kişi oy verdiği adayı ya da partiyi yüzde yüz emin olarak ve bu oranda içine sinerek vermiyor, bu da çok doğal geliyor bana.

>>> İnce ile ilgili adlandıramadığım bir şeyler var. Belki siz yardımcı olursunuz. Yani böyle gereksiz bir heyecan mı desem üzerinde veya bi çeşit toyluk mu? Yani tam cümleyi kuramıyorum ama böyle sanki her an bi pot kıracakmış gibi. Olur olmaz agresiflik yapacakmış gibi hal var. Ağır ve kendinden emin bir duruş yerine böyle sanki sadece gazla ilerleyebilen biri şeklinde. Siz neler düşünüyorsunuz? Bahsettiğim olayı çözebildiniz mi?

muharrem incenin üslubu böyle.
agresif bir adamdır ama senelerdir de bir potunu hatırlamam.

  • teritori  (11.05.18 13:59:14)
Adam kendisi de hayal etmiyordu muhtemelen böyle bir adaylığı ve kazanma şansını. Şu an önünde bir fırsat var ama elbette şaşkınlığı da var çünkü çok planlı gelişmedi diye düşünüyorum.

Öte yandan salak bir adam değil. Hata yapar yapmaz diye bir şey yok insan sonuçta. Ama kendi dediği gibi ilkeleri varsa ve evrensel etiğin dışına çıkmazsa sonuç olarak bizi felakete sürüklemez.

İnce bilime inanan bir adam nitekim fizik öğretmeni. Tek bir kişinin her şeyden anlayamayacağını, etrafında doğru bir ekip kurması gerektiğinin farkındadır.

Şu an kaç tane bakanın adını biliyoruz? Ben hiçbirini tanımıyorum şahsen. Tayyip öyle bir gündemi kaplıyor ve öyle bir dominasyon kurmuş durumda ki geriye kalan hiç kimse hiç bir karar verme şansına sahip değil zaten etrafındaki bakanlar da kahveden topladığı adamlardan farksız.

Böyle bir durumda tatava yapma bas geç, normal ayarlarına dönsün Türkiye sonrasına bakarız diyorum ben.
  • bos gezenin bos ustasi  (11.05.18 13:59:35)
Kilicdaroglu pasif diye elestiriliyor Ince de enerjik diye. Ne istiyorsunuz anlamiyorum.

  • Traveller  (11.05.18 14:03:52)
aksine ben çok sönük buldum son mitinglerini. daha coşkulu olmalı bence

  • burya  (11.05.18 14:10:00)
rte de agresif bir kişilik önemli olan lafı çevirebilmek. muharrem ince de agresif ancak kafası çalıştığı için pot kırmıyor.

  • mikahakkinen  (11.05.18 14:24:57)
Soruyla pek alakasi yok ama Ince'nin cok da guclu bir aday oldugunu sanmiyorum tayibe karsi. Yillar icinde sunu gorduk, bu ulkede CHP'nin oy potansiyeli sinirli. Bir AKP secmeninden oy alamaz asla CHP adayi. CHP'ye oy veren kesim yillardir zaten CHP'ye veren kesim. Bu ulkenin cok ciddi bir kismi denize dusse yilana sarilir da CHP'nin adayi yanina gelse sarilmaz. Bildigin s*ksen oy vermezler ve az buz bir kesim degil bu. Agizyla kus tutsa CHP'nin oy potansiyeli belli. Dolayisiyla CHP adayinin da. Meral'in guclu aday olmasa bile oyunu arttirma sansi var, ama bir CHP adayinin potansiyeli son secimlerde gordugunuz oranin ustune cikmaz, cikamaz.

  • stavro  (11.05.18 15:30:26)
Çünkü politik birikimi yeterince güçlü değil. Diplomasi bilmiyor. Akşener'i hiç sevmem ama bakanlık geçmişi dahi var ve diplomasiye çok hakim. İnce'nin diğer partilerle temas etmesi romantik tatlı su solculuğu gibi görünüyor (bence doğru hamle ama işte), aynı görüşmeleri Akşener yapsa daha farklı bir algı yaratır. İkisinin karışımı lazım bize.

  • Phoebe  (11.05.18 16:50:28)
alıştığımız siyasetçi tiplerinden değil çünkü. zamanla alışacak, açılacak.

yıllardır milletvekilliği yapıyor. gençlik teşkilatından gelme, siyaseti mv olarak öğrenmiş de değil. ama cb adaylığı farklı, acemilikleri olması doğal.

samimi, dürüst olması yeterli benim için. aday olana kadar gönlüm akşener'den yanaydı ama oyumu ince'ye vereceğim. keşke chp'nin de başında o olsaydı ve keşke yıllar önce olsaydı.
  • runagain  (12.05.18 04:19:40)