Sürekli kepek şampuanı kullanmak

Yıllardır şampuan alırken hep kepek şampuanı alıyorum.zaman zaman kepek azalsada saçlarım genel olarak kepekli .sürekli kepek şampuanı kullanmak ne kadar doğru ?

Saçında kepek varsa şampuan işe yaramıyor demektir, başka bir şampuan denemelisin. Mesela Clear acımaz genelde kepeğe.

  • i was made for you  (10.05.18 00:42:09)
6 yasimdan beri kepek var. Ne yaptimsa gecmedi. Kocakari ilaclari dahil herseyi denedim. Piyasadaki her markayi kullandim gecmedi. En son kabullendim kepekle yasamayi. Uc bes aydir nivea nin sampuan dus jeli diye bir urunu var onu kullaniyorum. Hicbir sorun yok. Inanmazsan gecer gibi bi onerim olacak.

  • allah yazdiysa bozsun  (10.05.18 00:49:51)
kepek olduğuna emin miyiz?
ben de yıllarca kepek sandım sonra dermatit çıktı :)

  • logisticsmanager  (10.05.18 00:50:28)
Kan değerleri ile ilgili sorun olabilir dahiliyeye de başvurun bence. Besin intoleransları da kepek yapabiliyormuş. Hatta bazen çölyak bile çıkabiliyormuş.

  • neferkitty  (10.05.18 00:50:29 ~ 00:51:13)
kepeğe göre değil de saç tipinize göre şampuan kullanmayı deneyin yağlı saçlar için,kuru saçlar için vs.

  • biravekahve  (10.05.18 00:54:41)
dertatit olabilir. doktora git. ketoral gibi şeyler deneyebilirsin.

  • glamdr1ng  (10.05.18 01:19:44)
organicum dener misin?

  • caletti  (10.05.18 08:59:32)
dermatit olabilir +1

dermatit'in çözümü ketoral değil. ketoral, konazol gibi şampuanlar bir süre sonra etkisini yitiriyor.

kesin çözüm: Head & Shoulders Clinical Strength

www.hepsiburada.com
  • himmet dayi  (10.05.18 09:27:01)
evet kepek harici birşey olabilir çünkü kepenlenme benim sakal tarafında da oluyor. ben hastaneye randevu aldım. ben alerjiden şüpheleniyorum .doktordan sonra sonucu yazacam.

  • 300worms  (10.05.18 15:14:45)
ya şu dermatit için türkiye'de, yurtdışında kullanmadığım zımbırtı kalmadı. hala kesin çözüm bulamadım. doktorlar bile kesin çözüm demiyor :)

dermatit ise malesefki çözümü yok. düzgün diyet ve yaşam tarzı, bir de şampuan vs ile bastırabiliyorsunuz o kadar.
  • logisticsmanager  (10.05.18 18:07:09)